Swine Advisor! Po článku našich SoundCloud objavov vám prinášame aktuálny rýchly prehľad hudobných noviniek z hudobného sveta. Priamo od zakladateľov Swine Daily Verany Dobal (V) a Krištofa Budkeho (K). Nasaďte si slúchadlá a pohodlne sa usaďte, začíname ☞ ☞ ♫

V: Swan Bride – Nový album + nový singel Kill For Love

Žilinská post-punková kapela Swan Bride nedávno zverejnila informácie o novom albume, ktorý sa chystajú vydať ešte pred letom. Ochutnávkou je nový singel Kill For Love s videoklipom s retro nádychom. Kapela s ľahko rozpoznateľným zvukom a hudobným prejavom trochu poľavila a už neznie tak temno a lo-fi ako pri prvom albume Monsters in Your Drawers. No to vôbec nemení nič na tom, že sú stále originálny v záplave ostatných kapiel. 30. mája odohrajú koncert v relácii Pohoda_FM v Rádiu_FM. „Tam by sme chceli prvý raz odohrať úplne nový  koncertný program,“ pozýva bubeník Michala Michálek. Na jeseň začne koncertné turné kapely.

Elections In The Deaftown – Awakening

Nový song, nový klip a stále skvelý zvuk. Elections In The Deaftown majú radi Depeche Mode a ja tiež! Jednoducho skvelé.

Papa Juice

Luxusná hudobná relácia od Jimmyho Pé a FVLCRVMa. Začali nenápadne na SoundCloude, sľubujú aj hudobných hostí a viac zábavy. Prvý diel je veselý a plný hudobných tipov od momentálne najúspešnejších slovenských producentov elektronickej scény. Odporúčame s veľkým O!

Proto Sites – Szlazak – Suspension

Proto Sites, sesterský label väčšieho Exitabu, bude vydávať už deviate EP! Szlazak – Suspension. Malú ochutnávku si môžete vypočuť na ich SoundCloude. Ako hovorí oficiálny text vydavateľstva, pôjde o (bez prekladu) „kaleidoscopic, raw, hypnotic reverberations and stripped back bass structures“.

Lydia Ainsworth – Afterglow

Kanadská speváčka a skladateľka Lydia Aisworth zverejnila nový singel k albumu Darling of the Afterglow. Magické vokály a tajomná hudba spojená s textami vytvára melancholickú atmosféru. Odporúčame počúvať najmä za dlhých večerov v posteli.

Happyness – Write In

Tento album od londýnskeho tria Happyness som objavila dnes. Smutno-ironické skladby pripomínajú Elliotta Smitha. Neviem či to bol zámer, no aj keď si EP nahrali sami v teraz už opustenom kníhkupectve, nahrávka pobaví a zaujme.

Imre Kiss – Shadow Universe

Imre Kiss, obľúbený slovensko-maďarský poducent Swine Daily vydal nový track. Shadow Universe je klasické techno s temnou zmesou, typickou pre Imreho. V Budapešti usadenému producentovi sa v poslendom čase rozbehla kariéra a jeho kalendár sa hemží live vystúpeniami po celom svete. Naposledy vystupoval na prvom vydaní Boiler Room v Budapešti.

Závislosť: Kelly Lee Owens ft. Jenny Hval – Anxi

K: Jamiroquai – Vitamin

Po siedmych rokoch od posledného albumu Rock Light Dust Star vypustil do sveta nový album Jamiroquai. Vypočuj si jeho vesmírnu verziu jazz fusion, disco, popu a funku.

K: Deem Spencer – iwyboft

O Deem Spencerovi sme písali už v minulom vydaní hudobných noviniek. Tento zaujímavý mladý raper nám poslal do redakcie svoju tlačovú správu o vtedy novom videu na track „tussilago“. Jeho najnovší klip je tak novým vizuálnym prídavkom z jeho albumu sunflower. Jednoduchý beat, ktorý funguje, jemný a inteligentný rapový prejav, minimalistické video s dobrým nápadom, Deem Spencera máme radi.

K: 070 Shake – Connect

Túto mysteriózne a futuristicky znejúcu raperku som objavil len nedávnom. Má v sebe niečo hrôzostrašné, chladné, ale zároveň aj priťahujúce. Jej nová skladba „Connect“ mi aktuálne hrá v mobile na „repeat“. Ak máte radi temný melodický rap s neošúchanými beatmi, skúste aj jej videoklip na „Trust Nobody“.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/302619272″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

 

Pre viac exkluzívneho obsahu nás sledujte aj na Instagrame a Twitteri.

Autor: Verana Dobal + Krištof Budke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *