22.-23.4. organizujeme na Stanici Žilina-Záriečie festival súčasného umenia a hudby

V spolupráci s kultúrnym centrom Stanicou Žilina-Záriečie sme pre vás pripravili medzinárodný dvojdňový program. Swine Days, to je Pecha Kucha Night, výstava, workshopy, live elektronická hudba a párty. 

cover swine days final

V piatok večer (22.4.) si budeš môcť pozrieť na Pecha Kucha Night umelcov a zaujímavých ľudí z oblasti kultúry, ktorí počas roku oslovili tento mladý blog. Druhú polovicu programu PKN bude mať na starosti samotná Stanica Žilina-Záriečie. Po prezentáciách bude na bare afterparty s tajným hosťom.

Pozvanie na Pechu Kuchu potvrdili redaktori českého Radia Wave, pražská ilustrátorka Lucie Lučanská, nezávislé vydavateľstvá Take Take Take a KudlaPress, slovenskí maliari Juraj Florek, Martin Lukáč a ďalšie zaujímavé osobnosti. Viac info vo FB udalosti tu: http://bit.ly/PechaKuchaSwineDays

V sobotu (23.4.) sa od obeda bude celý program odohrávať v priestoroch Staničky . Pre návštevníkov sme si pripravili umelecké a dizajnové workshopy od textilnej dizajnérky Daniely Ferenčíkovej , ktorá sa zaoberá recyklovaním použitého oblečenia. Na jej workshope si môžete vynoviť alebo dotvoriť aj vaše kúsky staršieho oblečenia.

13016789_10209034368245889_1486767364_o

 

Svoje stánky tu budú mať aj Handsome Pickles – nakládačky z Ostravy, ktoré cez komixy, tričká, knižky, či grafiky vytvárajú humorné príbehy.

1545845_1662538097358028_2591868687356173517_n

Na Swine Days si budete môcť kúpiť aj niektoré z originálnych grafík, komixov či plagátov od Take Take Take, mladého pražského vydavateľstva.

taketaketaketake

Nebude chýbať ani Z Tapes, undergroundové hudobné vydavateľstvo Filipa Zemčíka, ktorý zo svojej bratislavskej izby vydal už 26 kazetových releasov v limitovaných edíciách.

Z Tapes

Hudobný program začne v sobotu o 20:00

Hlavným headlinerom soboty bude budapeštiansky producent Imre Kiss so slovenskými koreňmi, ktorý sa u nás ukázal aj na minuloročnom festivale Pohoda. V jeho hudbe sa mieša temné ponuré techno so špinavou lo-fi tanečnou hudbou. Imre sa okrem slovenského labelu Proto Sites (sublabel Exitab-u) ocitol aj v londýnskom vydavateľstve Lobster Theremin a maďarskom Farbwechsel-i. V Budapešti sa podieľa na novej rave párty sérii Crisis Sound System.

Prečítajte si náš rozhovor s Imre Kissom ➤ http://bit.ly/ImreRozhovor

Pred Imre Kissom sa predstaví trojica producentov a DJ-ov súčasnej elektronickej hudby:

MANOID je mladý producent temnej elektroniky z Varšavy, ktorý sa v rámci Swine Days objaví na Slovensku úplne po prvýkrát. Spolupracoval napríklad s poľskou speváčkou Polou Rise a má za sebou výborné EP SYNESTEZIJA (vypočujte si na SoundCloude). Momentálne pracuje na skladbách k novému EP/albumu.

Foolk, občianskym menom Dušan Vančo, je na hudobnej scéne známou postavou. Pôsobil ako riaditeľ Rádia_FM, šéf nových médii RTVS a momentálne pracuje v Rádiu Európa 2. Na konte má dokopy 5 nahrávok a jeho najnovší singel “You (So Not Chill)” mal premiéru na BBC Introducing. V súčasnosti pracuje na svojom novom koncepte, downtempo songoch v rôznych žánrových formách, ktoré na Swine Days premiérovo predstaví vo svojom live sete.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/246355817″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

Samuel Smola aka Whithe, to je len 17-ročný producent z Bratislavy, ktorého snová a ambientná hudba výborne navnadí na Imreho Kissa. Whithe robí čoraz väčšie vlny na domácej scéne a bol nominovaný v shortliste Radio_Head Awards, ale takisto sa môže pochváliť aj zahraničnými spoluprácami. Jeho track “Mistakes” (https://www.youtube.com/watch?v=94fHXKcyINo) má na YouTube už vyše 100,000 videní.

Vypočujte si jeho skladby na SoundCloude.

Lístky si v predpredaji môžete zakúpiť už teraz prostredníctvom Predpredaj.sk na http://bit.ly/PredpredajSwineDays Na oba dva dni festivalu je cena vstupenky 7€, pre študentov je zlacnené vstupné 5€. Taktiež sa dajú kúpiť lístky aj osobitne len na vybraný jeden deň festivalu za 5€, respektíve 3€.

Šéfredaktor Swine Daily Krištof Budke o Swine Days: “Počas dvoch dní nášho malého festivalu Swine Days chceme návštevníkom ukázať, ktorí umelci a hudobní interpreti nás zaujali počas minulého roka. Výtvarníci a zaujímaví ľudia z oblasti kultúry sa odprezentujú na piatkovej Pecha Kucha Night, v sobotu odporúčam večerné live sety DJ-ov z Poľska, Maďarska a Slovenska. Súčasnú elektronickú hudbu doplnia netradičné vizualizácie od ženského pražského VJ-ského dua LOLLAB. Myslíme si, že takýto typ festivalov na Slovensku chýba a sme veľmi radi, že ho môžeme zorganizovať v našom spriatelenom kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie.”

Nezabudnite sledovať aj náš Facebook, Twitter a Instagram.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *