(La versión española está más abajo 🇪🇸 )

Predstavujeme premiéru nového singla od mexického producenta a rapera DIE IN POLAR. Track „Ritsudo“ odkazuje na japonský koncept „nagare“ (flow, plynutie). „Jedná sa o techniku adaptácie v boji. Rytmus je esenciálnou súčasťou taijutsu, kde sa treba naladiť na tempo protivníka,“ hovorí nám producent. Skladba vznikala spolu s producentom JAGS, ktorého sme už prezentovali na Swine Daily s jeho projektom Dolo Remixes. „Ritsudo“ je rýchly impulzívny track, ktorý balansuje medzi chytľavou tanečnou a temnou náladou.

Podstata tejto spolupráce medzi dvoma producentmi je rovnaká snaha prispôsobiť sa tempu tomu druhého, ako v taijustu. Zároveň naladiť sa na inšpiráciu toho druhého, ako je okultizmus, cyber-punk, kybernetické rave či post-dembow*.

(*Dembow je hudobný žáner, ktorý vznikol na Jamajke (keď Shabba Ranks vydal song „Dem Bow“) a neskôr sa rozvinul v Portoriku a Dominikánskej Republike.)

[Español] 🇪🇸 Desde Latino América, Die in Polar y Jags proponen crear una mezcla de música que se baila entre ritmos duros, energía, y oscuridad que es alumbrada bajo luces de neon. Le dan por nombre a este track Ritsudo, porque „el ritsudo“ está estrechamente relacionado con el concepto Japonés de „Nagare“ (fluir/fluidez), y se trata de ser capaz de adaptarse a la acción de la lucha, el ritmo es una parte esencial del Taijutsu, porque uno tiene que ser capaz de adaptarse al ritmo del oponente, bien sea en ataque o en defensa.

La esencia de cada sonido entre estos dos productores latinos trata de adaptar a la música su propia inspiración, que va desde el ocultismo, los cyber raves y el post-dembow en una era de constante cambio.

„Si esta canción pudiera materializarse, diríamos que es magia caos y nosotros dos somos CYBER SHAMANS“.

Text: Krištof Budke + Die In Polar

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *