Pražský label a kolektív UNIZONE [Ancestral Vision (Jan Macháček) a notsureyet (Josef Rošlapil)] sledujeme už od začiatkov v roku 2017, kedy pôsobili najmä ako DJ-ský a promotérsky kolektív. V Prahe organizovali párty zamerané na global-bass a latinsko-americké klubové žánre, ktoré na tunajšej scéne podstatne chýbajú. Unizone organizovali klubové eventy s takými menami ako je MINA, IMAABS, Flore; spolu s Babypool v Brne odprezentovali maďarský kolektív Babylon Records či rapera Antwona. Unizone sme pozvali hrať v roku 2018 v rámci hudobného programu na festival Academia Film Olomouc (AFO).

V posledných dvoch rokoch sa však kolektív zameriava viac na vydavateľskú činnosť, kde pokračuje v prezentovaní menej známych umelcov tvrdších a špinavších odnoží súčasnej tanečnej elektroniky a klubových hybridov. Label si navyše drží špičkovú vizuálnu identitu so skvelým grafickým dizajnom. Po nahrávkach ako Beki Bounce od Teya Logos, Kawasaki Outrun od DJ LOSER & XIAO QUAN, či premiérovej kompilácii Dark Core Scale, prichádza Unizone so šiestym projektom.

Tentokrát od tajomnej českej dvojice producentov Ethno Service. Ide o prvý ucelený album dvojice, no Jonáš Rosůlek ani Petr Kachtík nie sú žiadnymi nováčikmi. Vystupovali s projektmi ako Fremeni, Popper-C, Parle_G, Petr zas pod pseudonymom GWD. Jonáš so Studio Needles v roku 2015 získal Cenu Vinyla za hudbu k audioknihe Solaris, Petr sa živí ako zvukový reštaurátor.

Ethno Service

Swine Daily: Ako ste sa spoznali s dvojicou Ethno Service? Ty si ich oslovil, nech vydajú pod Unizone prvý ucelený projekt?

Ancestral Vision: „Znal jsem Jonáše Rosůlka už několik let a na Ethno Service jsem byl několikrát naživo. Zároveň jsem věděl, že kluci jsou starý šuplíkáři a nikdy nic nevydali. Když jsme dávali dohromady seznam lidí na kompilačku Dark Core Scale, rozhodli jsme se kluky vyhecovat a nakonec se na releasu uvedli trackem ES_AMB_01. Loni na podzim přišli kluci s tím, že by u nás rádi vydali kazetu, tak jsme si plácli.“

Debutové EP Elastan, vychádza na limitovanom počte 50 kaziet. Ako píše Unizone v oficiálnom texte, a my plne súhlasime: „Pokud máte rádi perkusivní dub techno s kovovou příměsí, je Elastan releasem, u kterého byste měli zbystřit.“

Na nahrávke je počuť veľmi delikátny cit pre detaily, skvelá práca s jednotlivými zvukmi, ktoré dodávajú hypnotickej vábivej hudbe svoj osobitý autorský rukopis. Skladby na seba plynulo nadväzujú a celý projekt znie ako soundtrack k imaginárnej futuristickej videohre, či filmu. Hádam vznikne k projektu aj videoklip a s vizualizáciami naživo môže hudba znieť ešte o niečo lepšie.

Dizajn: Štěpán Marko

Odporúčame vypočuť celé EP naraz – ako jednoliaty zvukový príbeh. Elastan od Ethno Service vychádza 15.5. – pred-objednať si ho môžete na Bandcampe. Ku všetkým štyrom originálnym trackom sú aj remixy od Martyyyna, Dead Janitor, Ancestral Vision a Sentinel Agency. O mastering sa postaral Wim Dehaen (Genot Centre) a artwork & kazetový dizajn vytvoril český umelec Štěpán Marko. Fotky kaziet nafotil Hynek Alt.

╰ – – – sledujte Unizone na Instagrame či SoundCloude ●

Text: Krištof Budke / Úvodná fotka: Hynek Alt

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *