17. apríla sme mali osláviť 5. výročie nášho webmagazínu Swine Daily. V spolupráci so skvelými ľuďmi z Novej synagógy v Žiline sme mali pripravený prvý ročník festivalu Swine Day. Udalosť sme presunuli na piatok 27. novembra a po skromnejších edíciach našich #SwineDay udalostí (2015-2017) v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie, tak predstavíme väčší a komplexnejší program. Viac o festivale (FB event) a o možnosti zakúpiť lístky nájdete tu.

Raper Gumbgu aka Karlo na Swine Day Hip-Hop, Stanica Žilina-Záriečie

SWINE WORLD je naša prvá kompilácia, ktorá vznikla počas svetovej pandémie COVID19. V čase izolácie, sme mali čas zamyslieť sa, vyhodnocovať a rozmýšľať nad Swine Daily. Za 5 rokov, kedy sme na začiatku mapovali a objavovali slovenskú hudobnú scénu sme prešli obrovskú cestu, nabrali sme mnoho skúseností, vedomosti z rôznych sfér hudobného biznisu, z výtvarnej scény (s hlavným focusom na Slovensko a Česko) umeleckých procesov, z umeleckých škôl a univerzít, z propagácie umenia a mnoho iného. Za tento čas redaktori Swine Daily nabrali cenné skúsenosti z kultúrneho manažmentu, dramaturgie a PR (vydavateľstvo a kolektív F*CK THEM, klub Kabinet Múz, FAMU FEST, Žižkovská Noc, Academia Film Olomouc, KIOSK, Prague Vintage Fair, NoD…) no predovšetkým asi 3 roky kurátorovania a produkcie hudobného programu na festivale AFO Olomouc, kde sme v roku 2019 pozvali vyše 30 umelcov z celého sveta, vrátane niekoľkých českých premiér a pripravili sme prvú veľkú výstavu Marie Tomanovej – v New Yorku žijúcej českej fotografke.

► Swine Daily je teda viac než len jedna stránka, či jeden webmagazín. Sme otvorená platforma, ktorá sa neustále vyvíja, mení a posúva. Swine Day festival je veľkým projektom a aj keď to znie v aktuálnej dobe surreálne, nemôžeme sa dočkať na dátum 27.11. V európskej premiére zahrá hybrid live/DJ set brazílsky Saint Caboclo (Circa A.D.). Návštevníci budú mať možnosť vypočuť si v slovenskej premiére Piernikowskeho nový album The Best of Moje Getto. Zahrá skvelá česká DJka VuTru, slovenské duo Tante Elze, a producent z Dubnice nad Váhom Keosz, ktorý je viac uznávaný v zahraničí ako na Slovensku a tvorí hudbu pre najväčšie svetové hry, vystúpi s experimentálnym setom. Ako afterparty je pripravené 1 špeciálne prekvapenie z Berlína a následná párty spolu s kamarátmi z Odyssea.

SWINE WORLD

► Kompilácia vznikla veľmi spontánne, ako gesto našim fanúšikom, namiesto festivalu, ktorý sa mal odohrať v apríli. Všetci umelci na kompilácii sú naši známi a priatelia a aj napriek tomu, že sme im nedali žiadnu tému či zadanie, vzišla z toho zvukovo a štýlovo veľmi zaujímavá a ucelená zbierka. Všetci umelci, aj keď sú z rôznych kultúrnych oblastí z celého sveta, sa stretli na hudobne podobnej rovine. Započúvajte sa už do debutovej kompilácie Swine World a ak máte záujem, podporte nás cez Bandcamp či Patreon (kde ponúkame mailing list špeciálnych hudobných odporúčaní).

Všetci umelci, ktorí sa podieľali na Swine World: 16 colours (ex EGA), Elýščítat, Keosz, Aid Kid, It Rises All Nectar + Ivana Mer (originally released on Asteroidea records), NaiKavols, Ninja Priest, Syntrovert, Saint Caboclo, Rattlesnakke + EL PLVYBXY <3

/ Sledujte nás na Instagrame či SoundCloude /

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *