Pražský kolektív Tetris prináša „temnejšie a rýchlejšie sety, čo predstavuje zmenu oproti ich housovým začiatkom,“ hovorí organizátorka a DJka Barbora. Prečítajte si viac v jej vysvetlení o miernom dramaturgickom posune kolektívu.

„Paradoxně jsem to nebyla já, kdo se rozhodl věci měnit. Lidé v mem okolí viděli v Tetrisu něco, co jsem v něm já už vidět přestala. Díky nim jsme s Julií dostaly potřebu dát tomu novou energii. Tetris se měnil nejdřív hudebně, s interprety, které jsem začala zařazovat do svých setů. Postupně jsme došla k tomu, že se stylem, který hraju, nechci už dál prezentovat. Covid-19 nás všechny uklidnil, ale současně mi došlo, jak moc mi hudba chybí. Chtěla jsem v ní být lepší a začít brát svoje sety vážně. Myslím, že to byl další stupeň. Po naší první letní akci na Holešovické kose jsme se potkali a dali si dohromady koncept. Propojili jsme objekty (Yara Abu Aataya) s grafikou (Jakub Kučera), nastavili si komunikaci (Juraj Kačaba) a fotky (Aleš Král) a vymysleli, co chceme hudebně přinášet,“ hovorí Barbora.

„Tetris dělal na svých začátcích věci, na kterých jsme nechali dny a týdny práce, a k tomu se teď chceme vrátit. Jen v jiném hudebním stylu. Plánujeme zase zvát zahraniční jména a třeba se pomalu přesunout i mimo klubové prostory. Zatím jsme ale spokojení v naše Bike Jesus, kde asi ještě pár měsíců zůstaneme.“

V piatok 12.11. proběhne v Bike Jesus první event, kterým kolektiv odprezentuje svůj nový koncept. Pracuje se novým způsobem s grafikou i se světelným designem. V ramci hudební dramaturgie se můžete těšit na rozmanitější sety. Tak se na jednom eventu objeví jak Raphael Kosmos, tak Fractions a Equi. Doplňují už klasicky ODM, Obštrukcia a Barbora.

Vizuál: Kuba93

Facebook event tu

✤ Sledujte Tetris aj na Instagrame

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *