Čo s posledným predvianočným víkendom? Oslávte Vianoce spolu s Jednotou a vyhliadkou na Prahu. Jednota priváža amerického všeumelca spojeného s kapelami Kayo Dot, Maudlin of the Well nebo Vaura. Toby Driver tentokrát představí melancholické album They Are the Shield.

„Neverím v žiadne imaginárne hranice, ktoré by si vytváral akýkoľvek poslucháč hudby. Hranice scény tvoria to, kam až sú ochotní zájsť hudobníci,“ hovorí Toby Driver, skladateľ, ktorého vyniesla do popredia záujmu metalová scéna, ktorou ale zároveň nikdy nebol súčasťou. Americký solitér si vždy zakladal na hudbe nejakým spôsobom elegantnej, s rovnakou zručnosťou sa ale vždy vyhýbal gýču.

Jeho aktuálne sólové nahrávky majú aj tak potenciál privinúť si poslucháčov a rozprávať príbehy s nejednoznačnými závermi. Toby Driver se vracia do Prahy se zbrusu novým setom, ktorý bude navyše zasadený do jedinečných kulís kaviarne s výhľadom na mesto. prichádza s celou kapelou v zložení Timba Harris (husle), Nick Hudson (klávesy) a Charlie Schmid (bicie). Zahrajú tiež Sky to Speak, audiovizuálný projekt Matěj Kotoučka a Jakuba Krejčího.

Prvý spomínaný sa dlhodobo venuje experimentom spájajúcim ambientnu hudbu, abstraktné zvukové koláže a terénne nahrávky, produkuje elektroniku kombinujúcú vplyvmi filmovej hudby a avantgardného popu, alebo skladá hudbu pre divadlo. Za sprievodu vizuálneho umelca Jakuba Krejčího čakáme patrične podmanivou kulisu decembrového večera.

Hosťami večera budú tiež Del Judas, nový projekt Charlieho Shmida (Tombs, Vaura), ktorý sa neskrývane inšpiruje v žánroch ako gotický rock, americana a Neofolk, čím okamžite pripomenie King Dude, The Fields of the Nephilim, The Cult nebo kytarové nahrávky Davida Lynche.

Vstupenky sú už teraz v predpredaji.

Organizuje Jednota v zložení ][, Letmo Productions, Heartnoize Promotion, Marast Music a Naše koncerty.

Text: Mária Karľaková / Zdroj: Jednota

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *