Do tretieho ročníka hudobného festivalu a konferencie Waves Bratislava ostáva už len niekoľko dní. Známy je kompletný časový rozpis koncertov spolu so zoznamom panelových diskusií a prednášok na rôzne aktuálne témy z hudobnej brandže. Celé podujatie, ktorého cieľom je objavovanie novej hudby a rozvoj domácej hudobnej scény, bude prebiehať od 1.- 4. októbra v trinástich priestoroch v okolí Námestia SNP v Bratislave. Novinkami v tohtoročnom programe je online streaming koncertov z MDPOH a Ateliéru Babylon a tiež voľný vstup do Starej tržnice. Predpredaj vstupeniek bude prebiehať do 1. októbra.

WAVES BA 1

Foto: Waves Bratislava

Mike Skinner a hudba s medzinárodným potenciálom

Waves Bratislava je podujatie, ktoré nestavia na veľkých menách, ale silných príbehoch menších kapiel a interpretov s medzinárodným potenciálom. Takéto kritériá spĺňajú napríklad Bokka (PL), PINS (UK), Fallgrapp (SK), Näo (FR), Joy Wellboy (BE) či Fismoll (PL). Všetkých spomenutých a mnohých ďalších uvidíte v rámci tretieho ročníka Waves Bratislava, ktorý svojím DJ setom vo štvrtok, 1. októbra, v Nu Spirit Clube otvorí uznávaný britský spevák, rapper a producent Mike Skinner z legendárnych The Streets.

Festival v Bratislave prebieha paralelne s partnerským eventom vo Viedni pod spoločnou značkou Waves Central Europe. Pre lepšiu orientáciu v programe a informáciách o jednotlivých účinkujucich organizátori pre návštevníkov oboch festivalov pripravili mobilnú aplikáciu s možnosťou vytvorenia vlastného timelinu koncertov.

Špeciálne priestory, priame prenosy aj krsty albumov

Tento rok je Waves Bratislava špecifický návratom k Starej tržnici s koncertami obľúbených slovenských a českých mien, na ktoré bude počas festivalu vstup voľný. Vystúpia napríklad Puding Pani Elvisovej, Supa, Zverina, Polemic, Vec & Škrupo či WWW. Každý večer bude zakončený dídžejským súbojom zástupcov najúspešnejsích slovenských festivalov v podobe Silent Disca. Návštevníci môžu pri vstupe dobrovoľne prispieť sumou 5 eur, ktorá celá poputuje na účet humanitárnej organizácie Magna Deti v Núdzi.

Viaceré slovenské kapely v rámci Waves Bratislava chystajú špeciálne koncerty, kolaborácie a krsty nových nahrávok, medzi nimi napríklad Samuel Hošek & Electric Sabina, Saténové ruky a Puding Pani Elvisovej. Poslední dvaja menovaní zhodne pokrstia čerstvé vinylové vydania svojich albumov. PPE navyše v Tržnici chystajú set, v ktorom Tektonickú platňu odohrajú celú od začiatku do konca v pôvodnom znení a v originálnom poradí.

Ďalšou zaujímavosťou budú živé prenosy koncertov z Ateliéru Babylon a MDPOH prostredníctvom služby Clubstreamer a na programe sú aj pop-up vystúpenia účinkujúcich z Waves Bratislava v galérii Kunsthalle LAB. Všetky Waves kapely si môžete napočúvať vopred v oficiálnych playlistoch na Spotify, Deezeri a Youtube.

Konferencia s cieľom pomôcť slovenskej scéne

Tak ako každý rok, aj tentokrát Waves Bratislava nebude len o koncertoch, ale jeho súčasťou budú aj diskusie o pozdvihnútí hudobnej scény na Slovensku. Konferenčná časť Waves Bratislava 2. októbra v Hoteli Crowne Plaza ponúkne panelové diskusie, prednášky a možnosti networkingu s domácimi aj zahraničnými hudobnými profesionálmi z BBC, SXSW, Melt!, Korben Dallas, Nvmeri, Merch You či United Islands of Prague. Hlavnými témami budú pohľad na stav profesionálnej hudobnej komunity na Slovensku, hudobný marketing, merchandising, synchronizačné práva a licencie a tradične aj možnosti a stratégie uplatnenia Slovenska na globálnom hudobnom trhu. Kompletný program konferencie je k dispozícií na wavescentraleurope.com.

Lístky

Lístky na Waves Bratislava sa predávajú online na stránke Tixy.sk a od utorka aj vo festivalovom centre v Art Café na Námestí SNP 13 hneď vedľa reštaurácie McDonald’s. K dispozícií sú festivalové permanentky, denné vstupenky, lístky na otváraciu párty s Mikom Skinnerom separátne. V balíku s festivalom a samozrejme aj vstupné na konferenciu a celý Waves Central Europe vrátane koncertov vo Viedni. Predpredaj lístkov za zvýhodnené ceny na Waves Bratislava pobeží do 1. októbra. Možnosť zakúpiť si lístky na mieste bude aj vo všetkých priestoroch počas festivalu.

Zdroj: TS Waves Bratislava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *