V Slovenskej Národnej Galérii pokračujú úspešné výstavy Košická moderna a jej kontext (do 15.3.) a Svetlo na hrane (do 15.2.). Pozrime sa čo všetko sa bude diať na budúci týždeň.

8.2. v nedeľu bude v SNG už tradičná Siesta v galérii: Svetlo na hrane. Galéria sľubuje nenútený a pohodový nedeľný lektorský výklad k výstave o architektonickej moderne na Slovensku. Ak sa chcete dozvedieť o výstave čosi viac, určite odporúčame. Výklad začne o 15:00, vstup je voľný.

06_Plicka_-_Machnac

Karel Plicka: Liečebný dom Machnáč v Trenčianskych Tepliciach (1947)

Štvrtok 12.2. – Prednáška: Skrytá tvár košickej moderny. Termín „košická moderna“ sa zaužíval pre tvorbu protagonistov výtvarného umenia Košíc dvadsiatych rokov 20. storočia. Umelecké posolstvo ich diel pôsobí aj dnes na estetické vnímanie divákov bezprostredne. Je to náhoda,  že ich autori žili a tvorili v Košiciach a nie inde? Kto stál v pozadí ich tvorby? Komu bola adresovaná? Aký bol ich svetonázor? Po čom túžili? Ako žili? Kam smerovali? Ako reagovali na prostredie Košíc? Zanechali stopu? Ako ich vklad do genia loci mesta vnímajú Košice dnes?
Prednáša: Mgr. Zuzana Bartošová, Ph.D., vedecká pracovníčka Ústavu dejín umenia SAV. Prednáška začne o 18:00, vstupné sú 2 €.

Krajina_s_domcekmi

František Foltýn: Krajina s domčekmi (1923)

Piatok 13.2. BookObrazy / Vandali: Rôzne psie trampoty. Psíky majú malé aj veľké problémy. Dobre vedia, čo je správne a dobré. Preto poučia nezbedníkov, ochránia dobrých ľudí a napomenú všetkých lenivcov. Z básničkových knižiek Havinkovo hovienko a Ratlík Karlík prečíta sám legendárny spevák Vandalov a ČAD-u Pišta Vandal. Začína o 16:30, vstupné sú 3 € za rodinu.

Viac o aktuálnych výstavách v SNG tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *