Zkraje července se ve městě Tábor odehraje devátý ročník kulturního festivalu Transforma. 4. července se bude v Křižíkově elektrárně zahajovat, 5. začíná plnotučná verze festivalu v kulturním centru Cesta ve starém mlýně. Mimo muziku si lze zajezdit na bicyklu v závodě Alleycat, koukat na skejťáky, poslouchat slam poetry, prohlédnout si výstavy. Prohlédnout si město koneckonců, neboť festival si dává záležet na prolnutí stagí a lokací se samotným Táborem. Burácet budou domácí i zahraniční, žánrově rozmanití a rozmanité.

Kabeaushé se nechal slyšet, že jeho hudba je popová a nepřináší nic nového, protože není nic nového pod sluncem. Je to jen otázka podání, prý. A tak podává a servíruje. S jeho posledním albem HOLD ON TO DEER LIFE, THERE​’​S A BLCAK BOY BEHIND YOU​!​ otravuju lidi po barech už několik měsíců, protože dělá přesněten bordel, který si deska s názvem ve verzálkách zaslouží, a protože obsahuje – podle mého skromného názoru – beat switch století. Nedávno jsem dostala depeši, že naživo je to armageddon. Těšing.

 

 

Don’t put your kiwi on your forehead. Zásadně nedoceněný žánr, který pro sebe nazývám Ženské Trollí Skřeky, u nás v kotlině tankuje Josefina Dusk s čerstvou deskou Pumpa Pumpa. Je to rychlý, je to hysterický, je v tom trochu růžový žvejkačky, trochu radosti z blbnutí a hodně ouzkosti ze žití. Máš mě jako kiwi rád?

 

 

Na úplně opačném konci spektra stojí Adela Mede, její klidně procítěný hlas a doprovod, který místy spadne skoro do ambientu. Něco maďarsky, něco slovensky, něco anglicky. Na loňské desce Né Lépj a Virágra přidává akustické nástroje a podle vlastních slov popisuje realitu, kterou vidí kolem sebe doma na Slovensku. Aspoň někdo z toho všeho dokáže vytáhnout hezké věci.

 

 

Berlíny asi netřeba představovat. Předloni výkop s EPkem Život končí keď máš trinásť, potom hype, letos první dlouhohrající Poor But Sexy. Berlin Manson pojmenovali desku titulem knihy socioložky Agaty Pyzik. Kdo je poor but sexy? My, čo sme z východnej Európy. Bytová krize, vyhorenie, neštěstí korporátní krysy, nájmy, hořící VIP hotely. Náckovia v sakách. A nářez.

 

 

Viac info na webe / Instagrame / Predaj vstupeniek tu

Text: Ema Labudová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *