Třetí den festivalu Academia Film Olomouc se blíží ke svému konci a my Vás zveme na filmový a hudební večer plný skvělých zážitků a nenahraditelných informací. Vybrali jsme pro Vás menu, které se nepochybně zalíbí nejednomu sci-fi nadšenci.

The Future is now, once again!

Dokumenty:

Lidský robot – Nizozemsko, 2015, 49 min20:00 Filmový sál Innogy

Vizualizace filosofické úvahy nad směřováním lidí a robotů a jejich společného soužití. Láska Japonců k moderním technologiím a robotice je všeobecně známa a dokument Roba van Hattuma se snaží tento fenomén přiblížit a vyložit. Profesor Hiroshi Ishiguro vysvětluje existenci antropomorfních robotů jako snahu lidstva o zdokonalení své vlastní povahy. Projekce proběhne za účasti čestných hostů režiséra Roba van Hattuma a profesora Hiroshi Ishiguro.


Věda o spánkuKanada, 2016, 44 min. 22:30 Filmový sál Innogy

„ V některých fázích spánku je mozek přinejmenším stejně aktivní a možná i aktivnější než v bdělém stavu.“
Jeff Semple ve svém dokumentu Věda o spánku sleduje cestu doktorky Jennifer Gardyové na mimořádné výpravě za poznáním záhadného světa spánku a možnostmi, jak využít mozek během spánku jako energický a účelný stroj.


Pozemšťané
USA, 2005, 95 min. 22:00 Divadelní Sál

Dokument zkoumá zneužívání zvířat pro lidské účely. Je poskládán z množství záběrů pořízených skrytou kamerou a doplněných komentářem Joaquina Phoenixe a hudbou Mobyho. Zároveň otevírá množství filosofických a etických otázek. Násilí, které obecně považujeme za špatné, však pácháme v posledních letech čím dál tím více. Nepácháme ho však na lidech, ale na ostatních cítících bytostech.


Budoucnost práce a smrti
UK, 2016, 88 min. 20:00 MUO Divadlo Hudby

Provokativní, ale přitom realistický snímek o důsledcích rozvoje technologií se zaměřuje na dva určující momenty lidského života: Práci a smrt. O tématu hovoří světoví experti z oborů futurologie, antropologie, neurověd a filosofie. Jejich teze jsou ilustrovány motivy populární kultury a mediálními obrazy věcí známých i neznámých.

 
Původ Hudby
Španělsko, 2016, 83 min. 20:00 Pevnost poznání

Nejnovější poznatky z oboru biomuzikologie a psychologie hudby, shrnuty do atraktivního balíčku, který si klade za cíl ukázat, že koncept hudby jakožto výsledku kreativní lidské činnosti vlastní pouze člověku je již neuspokojivý. Hudba je zde kladena na podobnou evoluční linku, jako třeba vývoj jazyka a komunikačních schopností.

0001

Filmy:
Ex Machina
UK, 2014, 108 min. 21:30 Metropol
Vědecký experiment na pozadí romance mezi člověkem a umělou inteligencí. Film režiséra Alexe Garlanda sleduje příběh Caleba, který vyhraje týden na chatě geniálního vědce Nathana, aby zde plnil jediný úkol. Komunikoval s androidem Avou.

Alicia Vikander in Ex Machina (2015)

Hudba:
VR/Nobody
 21:00 Kaple Božího Těla
Václav Rouček a Jakub Strach tvoří duo, které je již pojmem mezi fanoušky experimentální elektronické hudby. Promyšlený a k dokonalosti dovedený zvuk na pomezí procítěného R’n’b a IDM jim vynesl výhru v exportní soutěži Czeching 2015 z produkce Rádia Wave.


Himalayan Dalai Lama
 22:30 Kaple Božího Těla
Indie pop tohoto Brněnského dua osvěžil vody česko-slovenské klubové scény. Kvalitní live performance a transcendentální rytmy zaručují nezapomenutelný estetický zážitek.


Moskalus + Brigitte Noir
23:00 Atrium
Afterparty v režii selektorů studentského rádia UP Air.

+ O vizuály se postará brněnská VJka KRSTN KLKV.

Sledujte naše videá a fotky z AFO festivalu na našom Instagrame alebo Facebooku ⏪

Text: Karel Havlíček / Foto: AFO

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *