WRACK (Noboru Okuda) je mimoriadne produktívny producent a DJ z Tokia. Každý mesiac si pozýva hostí do svojej mix show na Internet Public Radio a pôsobí ako člen kolektívov N.A.A.F.I. či Absurd TRAX! WRACK organizuje aj svoju vlastnú klubovú sériu Chemical Monsters v tokijskom klube SPREAD. Ako nám prezradil cez email, je to síce malý, no aktuálne jeden z najlepších undergroundových klubov v Tokiu.

[Vypočujte si exkluzívne cez Swine Daily premiéru WRACKovho tracku „Linggui“ z rovnako nazvaného EP, ktoré vychádza 24.2.2023]

“Due to the impact of COVID-19, Japan is currently quite isolated compared to other countries in the world… but it has improved a little recently. That’s why people are returning to club nights in Tokyo. For example, it was impressive to see TSVI play at club SPREAD last Christmas,” približuje nám situáciu v Japonsku Noboru.

WRACK will play along DJ MORO and others at Final Taipei event in Taiwan. Organized by Over My Body label.

“I’m holding my party to do 100% of what I want to do because I’m underrated in Tokyo. Every time I have a party, the line-up and theme change, but it’s not a specific type of party. Personally, I think of „exciting“ combinations and implement them. In other words, I hold my party so that I can freely continue doing what I want to do,” hovorí Noboru a my len môžeme dodať, že jeho párty je prvá vec, ktorú by sme navštívili v Tokiu (!).

Tohto výnimočného japonského producenta sledujeme už dlhšiu dobu. Jeho vplyv na globálnu underground klubovú scénu je totiž obrovský. WRACKove tracky hrávajú DJi po celom svete aj preto, že fungujú ako skvelé “tools”, ktoré sa dajú výborne mixovať s rôznymi žánrami. Japonský producent vydal svoje prvé EP Amaterasu na Bandcampe v roku 2016, približne v čase, kedy sme aj my začali so Swine Daily. Už týmto projektom si takmer okamžite definoval svoj osobitý rukopis. O 3 roky neskôr vydal projekt Despertar 醒 s vplyvným Mexickým vydavateľstvom a kolektívom N.A.A.F.I. (s hlavnými členmi Faustom Bahia a Mexican Jihad-om sa stretol v Japonsku už v roku 2015 a odvtedy spolu hrali na turné ako v Ázii tak aj v Latinskej Amerike).

Jeho štýl je ľahko rozpoznateľný najmä pre jeho “tribal-šamanské-sci-fi” perkusie a elektronické bicie. WRACKova hudba znie ako soundtrack k futuristickým kmeňom civilizácií, ktoré (ešte) neexistujú. Pri hlbšom ponore do jeho hudby nájdeme elementy z afrických rytmov, latinskoamerickej hudby a samozrejme aj bohatej japonskej kultúry. WRACK nám cez email odporučil, nech si naštudujeme (môžete teraz s nami) o kurióznom hudobnom žánri nazývanom GORGE (odporúčame prehľadný úvod od Mixmag Asia). WRACK je skrátka majster miešania mrazivých no tanečných rytmov, snových syntezátorov a melodických prvkov, ktoré vytvárajú unikátnu hypnotickú atmosféru.

WRACK (napravo) s japonským producentom PÌCCOLO, ktorý bol súčasťou našej kompilácie SWINE WORLD 22.

Na WRACKove odporúčanie pripájame do článku skvelú kompiláciu GORGE žánru, ktorý nedávno oslávil svoje 10. výročie. (Odporúčame vypočuť počas nočnej cesty vlakom, či prechádzkou zahmleným mestom).

Pred-objednajte si najnovšie EP Linggui od WRACKa na Bandcampe. Sledujte jeho tvorbu aj na Instagrame či SoundCloude

Text: Krištof Budke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *