Sobotnú noc (30.10.) na Štvanici poznačí doposiaľ najväčšia spolupráca Žižkovskej noci a Heartnoize. Fuchs2 a Bike Jesus bude patriť inovátorom žánrov, ktorý sa neboja odlíšiť od ich domácej scény. Kompletný program ŽN nájdete na ich webstránke.

Nazývajú ju senzáciou ukrajinského rapu a porovnávajú ju k Azealia Banks. Prahu opäť navštívi ukrajinská búračka stereotypov v rape Alonya Alonya. Z dedinskej učiteľky v škôlke sa stala rázna raperka hrajúca vo veľkomestách, od ktorej sa neočakáva nič iné ako jedinečná, svetová šou. Fanúšici hyperpopu si tiež prídu na svoje. Trojhodinový „genderless rave“ bude v réžií kvartetu Future Jiskří, teda Miss Petty, Nevinnost, Toyota Vangelis a litterbin (prečítajte si náš rozhovor).

Fantastická spolupráca Heartnoize s ugandským labelom Nyege Nyege, ktorý je označovaný ako kolíska súčasnej africkej elektronickej hudby, vyústi v koncert noise dua Duma. Ich debutový album bol ohodnotený magazínom Pitchfork skóre 7.5 a The Wire ho považuje za piaty najlepší release roka 2020. Bližšie, no nie až tak blízko domova, je vietnamsko-český rapper Anki. Jeho jedinečný, nadnesený prístup k modernému trapu zachytáva čoraz viac pozornosti a jeho živé vystúpenie bude zážitkom pre každého návštevníka.

Dominik Suchý a Matúš Mordavský tvoria na alternatívnej scéne dobre známe duo Tittingur – „ťažkotonážne duo usadené medzi Bratislavou a Kodaňou, medzi technom a elektronikou.“ Okrem nich bude Slovensko reprezentovať v tomto bode už stálica FVLCRVM (Pišta Královič), ktorého performance vždy prekvapí a rozhodne roztancuje. Sobotnú noc Žižkovskej noci uzatvorí reprezentantka lokálnej a DJ crew Whiskas, Kaa Glo. Vysoké BPM a tvrdá hudba – najlepšia kombinácia na záver večera vo Fuchse.

Žížkovská Noc  ✣  Heartnoize


Text: Viktor Jenčuš

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *