Českého DJ-a a producenta menom Moskalus sme už predstavili v premiérovom interview. Tento talentovaný DJ a propagátor mladých houseových a elektronických producentov, bude pre nás pripravovať každý mesiac Top 10 skladieb, remixov, EP, albumov, ktoré ho aktuálne zaujali. Minulý rok navyše Moskalus oslávil desiate výročie svojej hudobnej kariéry. Nasaď si slúchadlá a započúvaj sa už do novej hudby.

1) Bwi Bwi – Vibes Alive

Skvělý garage house revivalism, striktně se držící new jerseyské tradice, 10/10!

2) Fidy – Heartbroken During Peak Time

Breakbeat/Breakbeat House se v posledních dvou letech slušně rozjel. Zatím se pevně drží v žebříčcích popularity a mě osobně to stále baví. Track “Heartbroken During Peak Time”, jež je součástí Visions EP, které vyšlo na francouzském La Chinerie, je krásným příkladem fresh breakbeatového lo-fi soundu.

3) Clara! – Acero

U broken beatu se ještě chvíli zdržíme, avšak v trochu jiné podobě než v předchozím případě. Clara!, španělka žijící v Bruselu vydala dvou trackové EP na francouzkém labelu Editions Gravats. Jedná se o čistě klubovou baile/reaggetonovou záležitost. O produkci se postaral legendární Low Jack, který spolu s Jeanem Carvalem zíměnému labelu šéfuje.

4) Jeigo – Wing Systems

Oblíbenec Jeigo se po roce vrací s novým releasem. Tentokrát se jedná od debut na novém labelu air miles rec. Tři track z tohoto EP jsou na bázi v úvodu již zmiňovaného breakbeatu, já jsem si však vybral Wing Systems. Kombinace dub techna, bongo beatu a emotivních vokálů z tohoto tracku dělá fantastický dj tool.

5) Giammarco Orsini – Italia 90

O Partisan s pořadovým číslem dvanáct se postaral italský Giammarco Orsini, který na tomto labelu před dvěma lety debutoval. Track “Italia 90” toto EP otevírá. Tech house, který opravdu zavání devadesátými léty, ať už to je italo disco připomínající synth, nebo tranceová atmosféra.

6) International Anything ‎– Like This Girl

Markus Nikolai (spoluzakladatel Perlonu) a Ole Schulte se v projektu “International Anything” spojili a vyprodukovali EP, které sjiždím prakticky každý den. V tomto přpadě se Markus postavil i za mikrofon a možná právě proto je tahle věc tak návyková. Popový minimal? Může být! O tom, že je Perlon nejlepší hudební label vůbec se snad ani zmiňovat nemusím.

7) Bendejo – Blanche (Foehn & Jerome Remix)

Na tech-housové scéně se objevil nový label, Kopf bei Fuss, jejich první release se velice vydařil!

8) Death Commando – Into The Ground

Death Commando aka Steve Summers aka Confused House a mnoho dalších aliasů v září 2018 vydal album, které mi trochu uniklo. Každopádně lepší pozdě, než-li vůbec. Proto, milovníci EBM a New Wave, užívejte tento svkost! Jason je prostě bůh.

9) Off The Meds – Belter (Joy O Belly Mix)

Tato, pro zasvěcené, klasická Orbisonovina nečekaně vyšla na jinak převážně housovém labelu Studio Barnhus. Labelu na němž vydává například Axel Boman, Baba Stiltz a nebo Kornel Kovács.

10) Soul Clap – Natural Bliss

Soul Clap!!!

Moskalus

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *