🇪🇸 [La entrevista en español está abajo] 🇪🇸

UPDATE:[We are honored to present, that RATTLESNAKKE is open for Europe bookings. More info: budkekristof@gmail.com or Swine Agency Instagram] ★

▼ ▼ ▼

Speváčku, producentku a DJ-ku RATTLESNAKKE z Buenos Aires som objavil cez SoundCloud komunitu a Latinskoamerických DJov a producentov ako EL PLVYBXY, Pobvio, Chico Sonido, Abssys či vydavateľstvá Majía a AGVA Records. Keď som sa dozvedel, že bude vydávať EP, hneď som ju kontaktoval a začali sme plánovať rozhovor. Dnes vám predstavujeme premiéru šiesteho tracku „Sangre y Agua“ z jej EP INFRALUZ, na ktorom pracovala vyše roka s producentom El Plvybxy.

Ak vás zaujíma viac z latinskoamerickej súčasnej klubovej hudby, prečítajte si aj náš rozhovor s Chico Sonidom.

Ako dlho vznikalo tvoje nové EP? Bol to dlhý a náročný proces?

Na EP sme spolu s producentom El Plvybxy robili asi rok. Aj keď hudobne to nebolo tak náročné, skôr nám to komplikovali ďalšie faktory. Nemali sme štúdio, ani miesto na život. Tieto problémy spôsobili, že sme na EP pracovali vždy, keď sa len dalo. A navyše ekonomická situácia v Argentíne taktiež neprispela, skôr skomplikovala celkovú prácu.

Ako vznikali piesne? Môžeš opísať váš proces?

Skladby som vytvárala ja a El Plvybxy. Najskôr sme sa spolu hrali s konceptom. Prišli sme na záver, že chceme popový album, ale s trochou hybridného nádychu. Zároveň sme chceli rešpektovať náš hudobný vkus. V ten čas sme boli veľmi inšpirovaní zvukom umelcov ako Uli K, alebo niektorými členmi Drain Gangu.

Cítili sme, že chceme vytvoriť našu latinskoamerickú interpretáciu tejto hudby.

O akých témach spievaš na EP Infraluz? Je tu nejaký ústredný motív, okolo ktorého sa točíš?

Predovšetkým spievam o mojich emóciách. Texty, melódie – tie komponujem ja. Povedala by som, že toto je ústredná téma EP, aj keď nie vždy je to len o aktuálnych pocitoch. V textoch rada vytváram fiktívne osoby a vkladám ich do fiktívnych situácii. Takto generujem nové príbehy, motívy aj emócie.

Produkcia na EP je veľmi futuristická, až robotická. Toto je celé nápad El Plvybxy, alebo ste o tom diskutovali spolu?

Rattlesnakke: Produkciu sme vymýšľali skoro vždy spolu, tak beaty ako aj jednotlivé zvuky. Veľa sme sa rozprávali o tom, ako chceme, aby to vo výsledku znelo.

El Plvybxy: Keď som začínal robiť beaty pre tento projekt, inšpiroval som sa spevom Rattlesnakke a tým, akú hudbu spolu počúvame a máme radi. Nadizajnoval som ich špeciálne len pre ňu (štýl produkcie, ktorý má El Plvybxy vo svojej sólo tvorbe je pomerne rozdielny ako na tomto projekte, pozn. redakcie).

Čo ťa inšpirovalo počas písania textov?

Vždy sa inšpirujem reálnymi situáciami a pocitmi, ale pri písaní ich transformujem do rôznych extrémov, zveličujem. Píšem už dlho a vnímam to ako formu uvoľnenia a zároveň dramatizácie toho, čo mi ide práve po rozume.

Máš nejakých umelcov z Argentíny, ktorých by si nám odporučila sledovať?

V Buenos Aires sú ľudia, čo robia veľmi zaujímavé veci a s ktorými si hudobne dobre rozumieme. Odporučila by som určite Defensa, O.L.I.V.I.A., CHLO, Slav Zimm.

Y ahora la entrevista en español.

¿Cuánto tiempo llevas trabajando en tu nuevo EP con El Plvybxy? ¿Fue un proceso difícil?

Llevamos trabajando un año en el ep, y si bien el trabajo musical no fue tan arduo, fue un proceso complicado debido a otros factores como, por ejemplo, que no teníamos un estudio y tampoco un lugar fijo para vivir, este tipo de problemáticas sumado a que constantemente estábamos trabajando y que la situación económica en Argentina estaba muy difícil complicaron el proceso.

¿Puedes describir el proceso creativo de esas canciones? ¿Como fueron creadas?

Las canciones fueron creadas por los dos. Primero planteamos juntos un concepto. Llegamos a la conclusión de que quisiéramos hacer un disco pop, pero darle un toque híbrido y respetando nuestro gusto usual. En ese momento estábamos muy influenciados por el sonido de artistas como Uli K o algunos miembros de Drain Gang. Sentíamos que queríamos hacer nuestra interpretación latinoamericana de este tipo de música.

¿Sobre qué cantas en este proyecto? ¿Existe algún tema principal?

Canto sobre todo acerca de las emociones y las letras y melodías las compuse yo. Diría que ese es el tema principal, aunque no necesariamente son cosas que sienta en el momento. Me gusta crear personajes, ponerlos en situaciones y así generar tanto planos visuales como emocionales.

La producción en EP es muy futurista, robótica. ¿Esto es la idea precisamente de El Plvybxy o has hablado sobre ello con él?

Rattlesnakke: La producción de los temas las hicimos casi todas estando juntos, tanto beats como voces. Estuvimos hablando mucho sobre cómo queríamos que sea.

El Plvybxy: A la hora de producir los beats, los hice muy inspirados en los gustos de cantar de Rattlesnakke y en la música que escuchábamos juntos. Los diseñé específicamente para que los usara ella.

¿Qué era lo que te inspiraba cuando escribías las letras?

Me inspiré siempre en situaciones o sentimientos pero llevándolos más al extremo en la composición de las letras. Como exagerando. Hace mucho que escribo y siempre lo vi como una forma de descargarme, escenificando pensamientos que pasan por mi cabeza.

¿Cuales artistas de Buenos Aires, o Argentina o América Latina podrías recomendarnos?

Hay gente acá en Buenos Aires haciendo cosas muy interesantes y con quienes comparto muchos gustos musicales. Por ejemplo Defensa, O.L.I.V.I.A, CHLO, Slav Zimm, entre otros.

Rozhovor + Preklad: Krištof Budke / Španielska korektúra: Michaela Popelková / Úvodná fotografia: Foto: nereid0 Styling: lele marinelli Oblečenie: Purple Haze

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *