Na slovenskej hudobnej scéne sa objavil nový producent Mt. Accord. Nepoznáme jeho pravé meno, nevieme koľko má rokov ani kde býva. V našom rozhovore cez email povedal, že jeho identita nie je dôležitá. Dôležitejšia je muzika, ktorá za neho hovorí sama. Vonku má zatiaľ len dve skladby. V prvej, „Dreams“, sa predstavil použitím jemného zvuku organu a ambientnými zvukmi.

„Zatiaľ oba songy som skladal veľmi intuitívne. Mal som v mysli nejakú predstavu o tom, ako by mali znieť, ale veľká časť trackov bola aj o improvizácii a experimentovaní,“ prezrádza nám samotný producent. Mt. Accorda inšpirujú najmä neskoré noci a ľudia. Jeho prvé EP, ktoré bude mať názov Common Hindrances sa má zaoberať vecami, ktoré nás pri niečom brzdia alebo spomaľujú.

V novom singli „Expectations“ sa chcel Mt. Accord zahrávať s očakávaniami poslucháča, ale zároveň aj poukázať na to, že naše očakávania nás častokrát brzdia. Napovedá to aj veľmi minimalistický popis pod skladbou „expect nothing“. Na záver nám producent prezradil, že ak všetko pôjde ako má, EP Common Hindrances vyjde už koncom novembra. Rád totiž pracuje pod časovým tlakom:„Vtedy som nútený tvoriť a vydať zo seba to najlepšie.“

Vypočujte si už spomínaný ambientný singel „Expectations“ exkluzívne cez Swine Daily.

Mt. Accorda môžete sledovať na Facebooku, Twitteri či Bandcampe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *