Niekedy musíte všetko pustiť k vode, aby ste si mohli otvoriť nové dvere. A hyperaktívny slovenský producent a hudobník Dalibor Kocián, známy svetu aj pod menom Stroon, práve spravil presne to. Po pätnástich rokoch sa vracia k zvuku skreslenej gitary a pod vydavateľstvom Exitab vydáva trojskladbové EP Chosen Months.

Chosen Months opúšťa svet vibrafonu, beatov a cinematických vrstiev synthov z emocionálneho albumu Impermanence, ktorý Stroon vydal na deň presne pred dvoma rokmi. Sám hudobník ho nazýva poctou pre distortion, napriek tomu dronove plochy novej nahrávky potvrdzujú jeho cit pre bohaté kompozície, melódie a detaily, ktoré dokáže pretaviť aj do tak surového materiálu, akým je EP Chosen Months.

Stroon, ktorý okrem sólovej tvorby hrá aj s kapelami Puding pani Elvisovej a Škvíry a spoje, nahral, sprodukoval a zmastroval celé EP sám. O obal sa ilustráciou postarala talentovaná japonská umelkyňa Shiho Dono, niekdajšia študentka Dušana Kállaya na VŠVU v Bratislave. Chosen Months vychádza digitálne, kúpiť a streamovať ho je možné cez Bandcamp Exitabu.

Ide už o ôsmy release Stroona pre tento label, ktorého sesterský label Proto Sites vydá v najbližších týždňoch – konkrétne v polovici novembra – aj vinyl poľského producenta Lutta Lenta.

Zdroj: TS Exitab Labelu Viac info na Facebooku alebo profile Stroona

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *