Přesně po roce zve Synth Library Prague a Public Art ve spolupráci s Palácem Akropolis na další TRIGGER live, který naváže na aktivity kolektivu Trigger a hudebně aktivistický večer NO ONE FUTURE. Tentokrát představí osobité zástupkyně britské klubové scény. První z nich bude zpěvačka, MC a DJka Shygirl. Z lokální scény představí rapperku, producentku a zpěvačku Jemah. O afterparty se postará DJka zey, editorka add zine. A to není vše.

>> Vstupenky v předprodeji za 190 Kč a také na GoOut <<

SHYGIRL

Síla sebejistoty, překonávání tabu a stereotypů spojených nejen s krásou a sexualitou, ale i dávka sarkasmus. Zpěvačka a DJka SHYGIRL se ve své hudbě nebojí říct, co si myslí, a co potřebuje. Prezentuje v ní mnoho tváří klubové hudby a vlivy garage, grimeu, r’nb i drillu a industriální elektroniky.

Zpěvačka, MC a DJka Blane Muise aka SHYGIRL pochází z jihovýchodního Londýna, je spoluzakladatelkou labelu Nuxxe společně s producentkou Coucou Chloe a producentem Sega Bodega. V květnu minulého roku na něm vydala EP Cruel Practice, které ji přineslo mnoho pozitivních ohlasů. Letos vydala dva singly a její tvorba se objevila také na kompilaci proslavené londýnské klubové noci PDA vydané na podporu Association of Queer Ethnic Minorities. Na pódiu ji můžete vidět v nejrůznějších parukách a často také s vějířem.

“That desire isn’t anything to be ashamed about. Being aware of what you like and what is attractive to you in every sense is a way to discover more about the complexity of ourselves. In my own personal experiences as a woman, I felt the male gaze thrust on me regardless of whether I wanted to be seen in that way or not, and deciding not to shy away from this but instead focusing more on being in-tune with my own desires is where I felt I regained control.”
Shygirl (Paper Magazine)

JEMAH

Rapperka, zpěvačka i producentka. V její hudbě uslyšíte vlivy g-funku i trapu. Její vokály občas svou lehkostí připomínají r’n’b legendu Aaliyah. Často spolupracuje se slovenským rapperem a producentem Kubowellym. Vystupovat jste Jemah mohli vidět například na akcích rappera Dollar Prynce.

ZEY

DJka a editorka feministického add zine, kterou můžete znát z pražských, nejen ballroom parties. Míchá nejrůznější africké klubové rytmy i rap. Spolupracuje mimo jiné také s non-modelingovou agenturou New Aliens a Synth Library Prague ► FB event nájdete tu.

Text: TS Trigger live / Úvodná foto: Eric Johnson

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *