14. augusta vydala svoje nové EP Resiliencia argentínska vokalistka, DJka a producentka Lucero Gamero aka Rattlesnakke. Experimentálny tanečný projekt, ktorý sa pohybuje na hranici trapu, EDM a techna vyšiel na skvelom houstonskom labeli Majía. Majía je spriateľený kolektív s buenos-aireským zoskupením AGVA (domovský label Rattlesnakke). Resilencia prichádza rok po jej debutovom albume Infraluz, odkiaľ sme mali tu česť premiérovať track „Sangre y Agua“. Prečítajte si aj náš rozhovor.

Prvý track „Insecta“ (hmyz) nás uvádza do kybernetickej apokalyptickej džungle Rattlesnakke. Do experimentálneho beatu speváčka opakuje meditatívnu mantru, počujeme tu aj zvuky strašidelného hmyzu. Hneď začiatkom druhého songu „Abismo“ sme už naplno pohltení v temnom fiktívnom pralese. Mne osobne napadne estetika filmov ako Votrelec, či Blade Runner. Hlas Rattlesnakke počujeme veľmi zriedkavo, vysamplovaný a upravený ako čisto rytmická zložka.

„Navajas“ produkovaný priateľom Lucero El Plvybxy je už jej klasickejší trapový štýl. Hybridný beat je zase skvelou ukážkou žánrového prelínania trapu, EDM či techna.

„Mi Reflejo“ (Môj odraz) je psychologický temný trap, ideálny do klubového prostredia. Posledný track „Escolopendra“ (stonožka) pripomína zo začiatku mierne SOPHIE, potom beat prejde do tanečného floor to the floor patternu. Do techno tempa sa pridajú trapové sykavé hi-hatky a temný syntezátor. Rýchle a intenzívne vyeskalovanie celého projektu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RATTLESNAKKE AKA LW0 (@rattlesnakke),

Celkovo ide o jeden z najkvalitnejších projektov Rattlesnakke. Dĺžka EP je ideálna, emócie sú perfektne vygradované a ani sekunda nie je zbytočná. Ak máte záujem bádať po podobnej experimentálnej tanečnej hudbe z Latinskej Ameriky, odporúčam producentov a producentky ako Bungalovv, Abssys, Tayhana, Debit, Syntrovert, Lechuga Zafiro, MAGA, Wrack, El Plvybxy, či kolektívy ako AGVA, Hiedrah Club De Baile, DNTFCK, Sacrilejio Records, Hypersonics a ďalší.

✦ A samozrejme odporúčam náš SoundCloud kanál, ktorý oživujeme prakticky denne ✦

Text: Krištof Budke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *