Posledné dva roky vydávala talentovaná Česko-Ukrajinská speváčka, DJka a producentka DMITRIEVNA hudbu najmä formou singlov. Teraz fanúšikov potešila novým EP s názvom Eterno Retorno. Projekt nadväzuje na jej debut Hystericus z roku 2018, ktorý vyšiel na berlínskom labeli Napp Records umelkyne Catnapp. Na novom EP Dmitrievna kombinuje chladné techno s chytľavými popovými melódiami a emočne nabitými textami. Jej pesničkársku všestrannosť dokazuje aj to, že Dmitrievna spieva dokonca v troch jazykoch.

Dmitrievnina produkcia, ovplyvnená Berlínskou scénou, sa pohybuje najmä vo vodách elektronickej tanečnej hudby. Do tanečného prvku sa pridávajú aj inšpirácie anglických a ruských pesničiek. Singel „LOGIKA“, ktorý má aj skvelý videoklip je prvou skladbou umelkyne v češtine.

“Eterno Retorno, tedy věčný návrat,” hovorí DMITRIEVNA, “pro mě symbolizuje kruh, ve kterém se stále točíme. Každá píseň na albu reprezentuje jednu část tohoto cyklu: prvotní potlačení bolesti, hledání řešení, opuštění zastaralé identity a nalezení té nové a lepší; a nakonec materializace nové překážky, která ústí v opětné potlačení bolesti.” Eterno Retorno vyšlo exkluzívne na Bandcampe v piatok 20.11.

★ Sleduj DMITRIEVNU na Instagrame a Facebooku ★

Úvodná fotka: LENA LUGA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *