Od roku 2011 sa areál rybníku Rosnička v českých Svitavách pravidelne mení v centrum nezávislej elektroniky, hip-hopu a súčasnej alternatívnej hudby. „Karneval, kde se ale nenosí kostýmy,“ tak opisujú organizátori jubilejný 10. ročník alternatívneho festivalu Rosnička, ktorý po viac než ročnom oneskorení (COVID-19) zakončí tohtoročné letné prázdniny. Lístky na Rosničku si môžete kúpiť tu.

Kapely či audiovizuálne projekty, speváci či MCs, stálice či underground; svitavský festival ponúka návštevníkom bohatý multižánrový program, ktorý sa počas dvoch dní odohrá na dvoch samostatných stageoch. Za desať rokov existencie si festival okrem stálej fanúšikovskej základne vybudoval aj istý element prekvapenia – na mieste line-upu by mohlo byť pokojne napísané „očakávajte najneočakávanejšie“. Pri zakúpení lístkov sú totiž návštevníci stotožnený s tým, že im je väčšina umelcov neznáma, a miesto sociálnych sietí či reklamou ich spoznáva tým najdôležitejším – ich umením

Žánrová paleta festivalu je naozaj rôznorodá a veľmi podobná nášmu vkusu v Swine Daily. Rapových fanúšikov poteší česká legenda Hugo Toxxx, či reprezentanti tímu 2L Boyzz, Arian730, ILLJA a KLEBOLD. Alternatívny rap a hyperpop zaznie od rapera, producenta a speváka BoLs, s ktorým sme zverejnili rozhovor.

O dekonštrukciu klubu sa postará pražský DJ a producent Ancestral Vision (spoluzakladateľ Unizone), svoj set zahrá aj obľúbená klubová crew Whiskas, či stále napredujúca Eva Porating.

Rekordom pre festival bude najväčšia účasť zahraničných umelcov. Nemecko bude mať až štyroch zástupcov v podobe DJ setov od Sonic Paradise, Benedikt Frey a kuprion. Rosničku navštívi aj tajomné poľské duo RSS B0YS, ktorých živá improvizácia vás spraví súčasťou ich rituálnemu prístupu k technu. Industriálnu a tvrdšiu časť techna vyzdvihne Olēka, ktorý na Svitavy pricestuje až z Bosny a Hercegoviny.

Pre viac info o Rosničke sledujte Instagram, FB event alebo predpredaj lístkov

Najčerstvejšie Rosnička zverejnila headlinera z Ukrajiny – Etapp Kyle, z labelu Ostgut Ton (Berghain). Jedná sa o bývalého rezidenta dvoch z najvýznamnejších svetových klubov Arma17 v Moskve a Berghainu v Berlíne.

Text: Viktor Jenčuš / Zdroj: TS Rosnička

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *