Už dlhšie sa okrem zamerania na hudbu a vizuálne umenie snažíme priniesť články o filmoch či seriáloch. Po pár skúškach a veľmi priaznivom ohlase prinášame novú sériu článkov Mastodon TV series – ktorú pre nás pripravuje anonymný prispievateľ s pseudonymom Mastodon. V nasledujúcich vydaniach predstaví Mastodon svoju selekciu vybraných seriálov, ktoré sú dostupné na Netflixe alebo HBO Go alebo online. Dúfame, že vás séria bude baviť a budeme radi, ak nám vyjadríte svoj názor napríklad na Instagrame.

Prečítajte si aj predošlé vydanie zamerané na anime 

Net je plný odporúčaní, čo pozerať v kríze, čo v karanténe, čo doma, čo na pracovisku (home office), čo je kde na akom streame, čo je v rebríčku, hidden gems, čo…

Parádne ma pobavil článok na N-ku. Fakt aj takto sa dá niečo napísať, a dokonca za to dostať aj zaplatené. Hnusná, odfláknutá práca. Ale však niečo tam už musíme dať. Všetci si tam dávajú tipy a rebríčky. Mali by sme zaujať čitateľa. A najmä získať predplatiteľov…

No, takže, čo pozerať? Pozerajte len to čo vás baví, z čoho máte radosť, a však naozaj si neviete vybrať? (?,.:!§“) Vzhľadom na to, že sa okolo nás odohráva neočakávaná epizóda Black Mirror. Tzn: dystopia rules. Budú to prevažne sci-fi. Ale fakt, nové sci-fi sú už „len“ dystopické. Pozitívne veci sa už asi stali, a nič dobrého nás nečaká. Ak ste nevideli (Black Mirror), pozerajte. Prejdem na aktuálne veci, ktoré práve pozerám ja.

✦  Tales From the Loop ✦

Nečakane dobrá vec. Klasické sci-fi, dobrý príbeh, s backbone, jednotlivé diely sa dajú aj samostatne, dohromady to dáva zmysel a má to aj niečo navyše. Tým pridaným komponentom je Philip Glass. Keď sa k vizuálnemu dielu podarí aj audio, je to vždy o sto percent lepšie. Dokonca by sa dalo povedať, že dielo je audiovizuálne. (Chň). Ja mám pri sledovaní stále pocit, že Philip sedí za klavírom a pozerá to so mnou. Fakt vydarené.

Podobné: Devs, Black mirror, Dark

✦  Devs ✦

Hmmm, takisto sci-fi. Najmä asi o tom, že keď sa filozofi nenaučia fyziku, tak sa technici naučia filozofiu, abo psychológiu a sociológiu. A je to pre nich ďaleko menší problém, ako naopak. Osobné problémy a straty zvyknú prerásť do často obludných vecí.

Podobné: The Loop, Black Mirror, Dark

✦ The TICK ✦

Na odľahčenie jeden skvelý superhrdina. Vôbec to nie je hlúpe, a dokonca je to aj vtipné. Niečo pri čom si môžem oddýchnuť, vypnúť. Ľudmi často zaznávaný žáner a aj hrdina. Ale nesúhlasím. Pre mňa OK. Kukajte.

Podobné: Future Man, Happy

Nezabudnite všetci pozerať Better Call Saul, podľa mňa, alebo skôr pre mňa, v súčastnosti najlepší seriál.

PS.: Redaktori Swine Daily sa pripájajú, a taktiež odporúčajú jeden z aktuálne najlepších seriálov Better Call Saul. Nižšie nájdete našu FB konverzáciu o seriáloch, ktoré odporúčajú Swine redaktori.

▼ ▼ ▼

Jan: bro tak Mubi: Tromeo & Juliet – protože tohle je statement 90. ve své bizarní okázalosti a s výsměchem bontóní napudrovanosti. Lilie u masového hrobu videopůjčoven a další příspěvek k dnes již legendárnímu universu Tromaville. Nic tak zvráceného, ale zároveň láskyplně jímavého jste dosud neviděli.

Krištof: dá sa to pozerať online, hej?

J: však bro MUBI ne? ano, vzdyt to je artova alternativa k Netflixu 😉

K: Čo je MUBI? Nech vysvetlíš čitateľom.

J: No jo no… ja se pohybuju v divný bublině, ale tady to Pavel s Šárkou dobře shrnuli “kurátorsky založenou platformu MUBI, mísící klasické snímky s festivalovými novinkami a nabízející vždy 30 filmů současně.”

Karel: The Forest of Love na Netflixu. Velice dobrý japonský film o násilí.

Natalie: Nedávno jsem dokoukala celý seriál Pustina (online na HBO), asi je to už dost profláklý, ale hodně mě to bavilo, na to, že je to z Česka))

Denisa: Peaky Blinders, Killing Eve, Luther, Happy!, The End of the Fucking World, Uncut Gems a vela dalsich, ktore si uz ani nepamatam lol.

Ester: ja momentálne čakám na Killing Eve season 3, ináč zo súčasných neviem nič iné povedať.

Krištof: New York Times hovoria, ževraj to bude zlé:(( prvá séria bola super, ale potom to prestalo nejak fungovať 😀 Čo myslíš, @Ester?

Ester: akože jasné, že to už nebude lepšie ako prvá séria, skôr som myslela v náveznosti na povrchné odporúčania Denniku N. Možno mal tento serial priznivcov v minulosti, ktorí možno ani nevedia, že tretia seria bude /ani ja som pred týždnom nie/

Verana: Ja idem trochu iným smerom: dokumenty na NetflixePharmacist, Inside Bill´s Brain, a skvely serial je aj Billions o obchodovaní s komoditami. Better Caul Saul naj naj naj!!

Krištof: @Filip ty čo odporúčaš?

Denisa: (za Filipa?): sudetska legenda klipy

Pripravil: Mastodon + Redakcia Swine Daily

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *