Po „krátkej“ pauze skúsim zas pokračovať v komentovaní seriálov, ktoré ma zaujali. Vždy je toho viac, ale aktuálne je stále niečo iné. Napríklad vlastné rozpoloženie. Stále platí, že dobré je to čo sa páči vám, jednoducho pre každého iné. Takže, tu sú moje ďalšie tipy:

Patriot

Tento špiónsky seriál je naozaj iný. Lebo vlastne ani nie je špiónsky. Je tam komédia, depresia, rodinné vzťahy, akcia, a vlastne ani neviem čo všetko. Už po prvom diele som bol mierne zaskočený: že WTF? Miestami až parodické momenty (každé mesto v EÚ je Praha) sa dopĺňajú pokusmi o samovraždu (raz to predsa musí vyjsť). Autor Steve Conrad pracuje s podobnou atmosférou už dlhšie (pozrite si IMDb). Pozerať odporúčam pomaly, nie naraz.

Criminal

UK, Spain, France, Germany. Všetky verzie sa odohrávajú vo vyšetrovacej miestnosti a na chodbe pred ňou. Iba v inetriéry, ktorý je takmer identický bez ohľadu na štát. Ide len o to dostať z vypočúvaného pravdu. Každá epizóda je samostatný príbeh, plus na pozadí sú vzťahy vo vyšetrovacom týme. Celé to vytvára veľmi vhodný rámec pre herecké výkony a je to vidno.

Flowers

Keď už som pri hercoch tak tu som mal problém sústrediť sa na dej. Zo začiatku som iba čumel na to ako hrajú. Prvú časť som si musel pozrieť znovu, lebo som nezachytil podrobnosti. Raz darmo – shakespearovská tradícia pretrváva. Všetci tí úžasní britskí herci, scenáristi, režiséri… Olivia Colman medzi nich rozhodne patrí. A o čom to vlastne je 🙂 ?

 

P.S.: k dispozícii už je aj posledná (štvrtá) sezóna Attack on Titan. Tak nabudúce skúsim prejsť anime, ak sa stihnem zaočkovať.

Pre Swine Daily zostavil: Mastodon

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *