Počas Bažant Pohoda dňa_FM organizátori zverejnili ďalších 28 účinkujúcich, medzi ktorými je aj jeden z najúspešnejších svetových producentov – Hudson Mohawke. Toto leto príde na festival namiesto Kaytranadu, ktorý je jediným zrušeným interpretom. Do programu Pohody pribudli aj viacerí producenti elektronickej hudby z krajín V4.

Hudson Moawke má za sebou spoluprácu s hviezdami ako Kanye West, Chris Brown či Azealia Banks. Známy je aj z dua TNGHT, ktoré tvorí s kanadským producentom Lunice-om. Už v pätnástich sa stal finalistom britskej DMC Mixing Championships. Dnes má 29 a za sebou 2 albumy – Butter a Lantnern. Guardian o ňom píše ako o jednom z najväčších producentov na svete.

Organizátori Pohody taktiež zverejnili účinkujúcich Rádio (aktívnej zóny)_FM i umelcov, ktorí ovládnu nový klubový Visegrad Stage (o ktorom prinesieme ďalší článok). V rámci neho sa predstavia napríklad Imre Kiss (HU), s ktorým sme spravili rozhovor, RSS B0YS (PL), Vogjetgraik (CZ), Jamka (SK), HRTL (CZ), We Will Fail (PL), Triple Sun (SK), Nina Pixel (SK) a mnohí ďalší.

Štvrtkové „zahrievacie“ kolo sa začne na Red Bull Tour Buse na striedačku s narodeninovou párty na hlavnom pódiu. Tu odpáli oslavu dvadsiatich rokov na scéne skupina Para, po ktorej vystúpia Bez ladu a skladu. Vrcholom večera bude dvojhodinový koncert Manu Chao La Ventura.

V piatok zahrajú na Bažant Stage tri veľké mená: Eagles of Death Metal, FFS (Franz Ferdinand & Sparks) a Die Antwoord. Na druhom najväčšom pódiu si budete môcť pozrieť Tiken Jah Fakoly či industriálnu legendu Einstürzende Neubauten na čele s Blixom Bargeldom. Výbornú zábavu ponúkne v ten istý deň tanečný parket Space Arény SLSP. Zahrajú tu Beardyman, Hudson Mohawke, A-Trak a RL Grime.

Sobota ponúkne na hlavnom pódiu malú cestu okolo sveta. Zahrá tu izraelská skupina Lola Marsh, sýrsky Omar Souleyman či Les Ambassadeurs z Mali (v tejto zostave môžete vidieť hviezdy world music ako Amadou & Mariam či Salif Keita). Približne o ôsmej večer sa začne azda najočakávanejšia udalosť Pohody, nie len tohto ročníka, koncert Björk. Súčasťou jej vystúpenia bude okrem hudby a väčšej sláčikovej sekcie aj denný ohňostroj. Orange Stage ovládne jemnejšia hudba a silné melódie of Montreal, Korben Dallas Symphony a CocoRosie.

Novinky čakajú aj vizuálne umenie, poznáme výsledky súťaže Public Art Festival Contest. Víťazné návrhy (pod textom) spestria priestor festivalu. Nebude chýbať ani kreatívna zóna, výstavy fotografií, sôch a ďalšie expozície. Vďaka spolupráci s Bielou nocou si budú môcť návštevníci Bažant Pohody pozrieť aj niektoré diela z tohto festivalu vizuálneho umenia.

2_zeby_NOCOVEWOVENTheDoorsmedzipristatie

Na devätnásty ročník festivalu sa už predalo vyše 10 000 permanentiek. V predaji sú permanentky za 89 € (do 8.6.2015), vstupenky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S či lístky na parkovanie pre osobné automobily aj karavany.

Viac info na stránke Bažant Pohody a jej Facebooku.

Zdroj + Foto: TS Pohody Úvodná foto: Hudson Mohawke official

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *