O ambientnom slovenskom producentovi Erikovi Osvaldovi, známemu ako KeOSz, sme písali už v minulosti. V súvislosti s jeho EP Insecure sme s ním spravili aj krátky rozhovor. V jeho bohatej tvorbe a plnom SoundCloude nájdeme okrem jasného ambientného odkazu aj vplyvy dubstepu, drum & bassu či breakbeatu.

10428426_10203265164413498_5846863694098505083_n

V rozhovore nám KeOSz napríklad povedal, odkedy tvorí hudbu:

Hudbu tvorím už nejaké tie roky a prešiel som si mnohými štýlmi od electra po dubstep či drum & bass, a stále experimentujem. Momentálne ma baví najviac práve ten ambient a temná, hlbšia elektronika. Iné štýly ma lákajú neustále a snažím sa posúvať, ísť ďalej.

O tom, kedy sa mu najlepšie tvorí a čo ho inšpiruje:

Inšpirujú ma pri tvorbe hlavne ostatní producenti, a potom určite aj rôzne zvuky, od klasických synthových až po field-recordingové zvuky. Najideálnejšie v pokoji, sám a doma po tme.

KeOSz sa zúčastnil Red Bull Music Academy Bass Campu v Prahe a je rešpektovaní aj na zahraničnej elektronickej scéne. Momentálne dokončuje svoje nové EP s názvom Be Left To Oneself, ktoré vyjde na labeli Cryo Chamber. Vypočujte si exkluzívne cez Swine Daily temný ambientný track „Retribution“ a ostaňte nás sledovať pre novinky o novom EP na Facebooku a Twitteri.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/251985508″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *