Okrem publikovania webmagazínu kurátorujeme hudobné či umelecké programy a organizujeme aj svoje vlastné audio-vizuálne podujatia či DJ večery. Od roku 2015 sme zorganizovali podujatia na Stanici Žilina-Záriečie, v Novej Synagóge, na Žižkovskej Noci, starali sme sa 3 roky o hudobný program festivalu AFO (Olomouc). V aktuálnom zložení práve teraz vzniká unikátny SWINE DJ-ský kolektív (Saša, Natalie, Viktor, Krištof a postupne sa pridajú aj ďalší redaktori). Vytvára sa tak úplne nová skupina zatiaľ štyroch DJs, ktorý sa hudobne dokonale preplietajú a spájajú. Cez pestrý hyperpop, trap, elektroniku, alternatívny reggaeton, agresívny baile funk, až po tvrdší klubový zvuk, postclub či speedcore. (Vypočujte si SoundCloud Swine Daily pre hudobnú predstavu) ● FB EVENT TU / PREDPREDAJ TU

Slovenskú premiéru spoločného DJ vystúpenia môžeš zažiť už 3.12. v Bytči, v kultúrnom centre KC Hviezdne Noci aka Ládovňa. Pôjde o event HYPERSWINE, na ktorom vystúpia aj raperi Téčko, Trashbag Face a Fobia Kid, ktorý zahrá svoj debutový DJ set.

Trashbag Face

✦ Raper, spevák, producent a grafický dizajnér zo zoskupenia Playground Collective, ktorého je aj zakladateľom. V Novembri 2020 vydal svoj debutový album s názvom Transparent Boy, ktorý si spoločne s Goodnite Adam-om (PC) odprodukoval. Trashbag Face na HYPERSWINE vystúpi spoločne s Goodnite Adam. Je to producent zo zoskupenia Playground Collective, ktorého zvuk je typický práve svojim elektronicko-organickým sound dizajnom, ktorý nerád žánruje. Jeho prvý singel “Early AM” je definíciou jeho zvuku a estetiky, ktorá sa počas roku 2021 vyvinula a momentálne pracuje na sólo projekte.

Téčko

✦ Do Bytče príde aj Téčko, mladý rider z kolektívu Dogma Family. Téčko prinesie alternatívnu atmosféru, ale aj melodický trap. Zaznejú takmer všetky skladby z jeho repertoáru vrátane jeho najnovšieho projektu “Špinavé shoes”.

Fobia Kid

✦ V unikátnom a premiérovom DJ sete sa predstaví jeden z najoriginálnejších a najzaujímavejších raperov na Slovensku – Fobia Kid (Dogma Family). Fobia práve pracuje na svojom novom albume. Ak chceš počuť akú hudbu počúva a ktoré tracky ho inšpirujú, nemôžeš vynechať jeho prvý DJ set.

Prečítajte si náš „kultový“ rozhovor s Fobia Kidom z roku 2015, ktorý bol jeden z prvých vôbec.

 

Swine Daily ► Instagram
Téčko ► Instagram
Trashbag Face ► Instagram
Fobia Kid ► Instagram
Hyperpop ► (Wikipedia)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *