Dvojica speváčky Terra a DJa Kewu predstavila ich debutový track „Whorecore“. Ten sa nesie v tanečnej atmosfére a je inšpirovaný aktuálnym hyperpopovým zvukom, popom, či dance music z deväťdesiatych rokov. Dvojica spoločne po prvý krát vystúpila naživo na Addicte 20, ktorého sme sa zúčastnili aj my a ich spoločnú show sme si zaručene užili. „Whorecore“ vyšiel pod hlavičkou labelu Addict Sound (Nobodylisten, Aid Kid, Yeezuz2020…).

Ich spolupráca je síce novinkou, no oboch umelcov môžeme poznať vďaka ich predchádzajúcej sólo tvorbe. Kewu, ktorého sme nejedenkrát pozvali na festival Academia Film Olomouc (AFO), je jedným z najaktívnejších českých DJov. Speváčka Terra je zas víťazkou Startéru 2020 Radia Wave.

„S Terrou jsme se dali dohromady hned po jejím příchodu do Addict Soundu. Chtěla dělat sladký a přehnaný popový věci a to bylo přesně to, co jsem chtěl zkusit produkovat“ – popisuje začiatky spolupráce Kewu.

Terra má okrem Startéru Radia Wave za sebou aj niekoľko singlov či dokonca EP s názvom „stages of regret“.

Týmto debutovým singlom nám chce dvojica predstaviť, na čo sa môžeme tešiť v ich debutovom EP, ktoré výjde na jar 2022. V singli „Whorecore“ sa stretáva ich spoločná láska k tvorbe od SOPHIE či PC Music, ale aj k tvrdším tanečným žánrom, rovnako ako hyperaktivita a expresivita pri vystupovaniu na pódiu. Sme zvedaví na budúce projekty!

Text: Sasha / Zdroj: TS AddictSound / Foto: natytheninja

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *