Pražský klubový DJ a promotérsky kolektív Tetris sme už predstavili na Swine Daily v roku 2017. Od tej doby sa zoskupenie orientujúce sa okolo house music, techno a tanečnej elektronickej hudby stále vyvíja a hľadá nové cesty. Tento piatok Tetris v spojení s FM Label organizujú na pražskej lodi Altenburg 1964 nový event so zahraničnými menami. Ako headlineri vystúpia v českej premiére Gruzínka Salome a izraelský DJ a producent Olsvagnèr. Prečítajte si už krátky rozhovor s Barborou Ulrychovou za kolektív Tetris.

Nový event Tetrisu v spojení s FM Label sa vracia do Prahy so silnými menami. Salome ako reprezentanka Herrensauna, či Detene2020 z FM Labelu. Prečo ste sa rozhodli pozvať práve tieto mená, čím sú pre vás zaujímavé? Ide o ich prvé hrania v Prahe?

Spojili jsme se s FM Labelem, který vede Fatty M. Z jeho strany jde o zahraniční booking izraelského DJ a producenta Olsvagnèra, který už v Praze vystoupil – na Komiksu NYE, kde jsme za Tetris měli druhou stage, a Detente 2020, což je live projekt Fattyho M a Romana Rai. Za nás zveme náš vysněný booking, Gruzijku Salome. Jde o její první booking v České republice a jsem hrozně ráda, že vystoupí právě u nás. Mám ráda nejen její hudbu, ale i styl komunikace.

Chceme, aby celá párty byla taneční od začátku až do konce, ale ve 4 ráno setem Salome proměníme housovou selekci do techna.

Tetris sa do Prahy vracia po pandemických dvoch rokoch a to práve do lode Altenburg 1964, prečo ste si vybrali práve toto miesto?

Chtěla jsem vždycky na Altenbugru něco udělat, jen to na naši cozy akci bylo dost velké, takže jsem ráda, že díky této kolaboraci můžeme konečně tento krásný prostor vyzkoušet. Hlavně protože je to u vody a člověk může hodně času trávit koukáním se na hvězdy :))

Kto z Tetrisu vystúpi s DJ setom na tomto evente a aké selekcie môžeme očakávať?

Za Tetris budu hrát jen já. Obštrukcia, který není sice náš resident, ale je součástí naší crew za sociální sítě, nakonec jede služebně do Las Vegas. Já hraju od 6 ráno a chci si dát set tak dlouhý, jak sama zvládnu a jak lidi budu tančit. (uf)

Aké sú vaše sny alebo plány s Tetrisom na tento alebo nabudúci rok?

V srpnu bychom rádi udělali Bike Jesus a na podzim plánujeme Jensena Interceptora ve Fuchsu, jen ještě jednáme o přesném datu. Těší mě, že jsme zase začali zvát zahraniční hosty, kteří vyjadřují naši proměnu komunikace a vizuálního a hudebního stylu.

▆ Tetris x FM Label sa uskutoční v piatok 22.4. na lodi Altenburg 1964. Novinky o eventoch Tetris môžete sledovať na ich Instagrame

Text: Krištof Budke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *