Veľké T je späť – štvrtý ročník Typogaráže bude hostiť dva eventy – 29. septembra a 21. októbra. Garáž na Žellovej 11 v Bratislave ožije túto jeseň novou, v poradí štvrtou sezónou, tentoraz oba eventy a pozvaných hostí zjednocuje spoločná téma “On collaboration”. Na ploche 16-tich štvorcových metrov sa stretne súčasný grafický dizajn, experimentálna typografia, knihy, hudba a hostia z Čiech a Belgicka.

V piatok 29. septembra budú hlavným hosťom TAKE TAKE TAKE (CZ), priatelia Swine Daily, ktorí boli súčastou Swine Day v roku 2016. Prečítajte si s nimi jeden z prvých rozhovorov vôbec. Toto malé nezávislé arthousové vydavateľstvo z Prahy zamerané na krásne knihy a tak po stránke obsahovej ako aj objektovej/fyzickej hodnotné diela založili, tvoria a vedú manželia Nikola Janíčková (grafický dizajn) a Jindřich Janíček (ilustrátor). Ich talk o 18:00 bude zameraný na rôzne aspekty spoločnej tvorby, podnikania a života.

take

Jindřich Janíček a Nikola Janíčková (Take Take Take) | Foto: Puf creatif

Q&A s Take Take Take bude moderovať Robert Finkei. To však nebude jeho hlavný výstup večera. Talentovaný grafický dizajnér, typograf a experimentátor Robert Finkei (SK/NL) odprezentuje svoj nový projekt: prebiehajúci výskum o prepojení medzi UX (User Experience) a type dizajnom.

Súčasťou večera bude hudobný set Alice Volf (SK). Po talku (cca o 19:00) predstaví svoju autorskú tvorbu, v ktorej sa odkláňa od dravej produkcie, ktorú tvorí ako súčasť DJ-skeho tria NDS a ponára sa hlbšie do tvorby ambientných, minimalistických plôch low-noise dream-techna.

robert finkei

Robert Finkei (webstránka)

Druhý event Typogaráže vol. 4 – On collaboration sa bude konať 21. októbra. Porozprávať o svojej práci, spolupráci a projektoch, predstaviť svoju tvorbu a realizovať inštaláciu prídu dve grafické dizajnérky z Belgicka, ktoré tvoria ATELIER BRENDA. Nana Esi a Sophie Keij sú jedny z najvýraznejších grafických dizajnérok v Belgicku a spôsob ich práce, štýl, témy, ktorým sa venujú a prístup k ich tvorbe stojí za pozornosť. Začiatok je plánovaný na 18:00.

O hudobný program sa v ten večer po talku postará jedno z momentálne najvýraznejších mien slovenskej klubovej scény KODIKI. Dravá a prekvapivá elektronika a energické vystúpenie tohto mladého hudobníka zaplnia garáž zvukovým vlnobitím. Oba eventy budú sprevádzané a doplnené autorskými inštaláciami pozvaných hostí. Inštalácie budú k nahliadnutiu v deň konania eventu a tiež nasledujúci deň po evente.

TYPOGARÁŽ je alternatívna galéria situovaná v obyčajnej klasickej garáži na Žellovej 11 v Bratislave (neďaleko Trnavského mýta). Vstup na všetky eventy je zadarmo.

Typogaráž vol 4 – On collaboration
● Termín: 29. – 30.9. & 21. – 22.10. 2023
● Web: odkaz
● IG: @typogaraz
● FB: odkaz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *