V košickom kultúrnom centre Tabačka Kulturfabrik sa rozhodli do jesenného programu zakomponovať najmä ženské mená a tak odkazujú na fakt, že úspešných žien v umení je mnoho a svojou tvorbou majú čo povedať celému svetu.

Po vystúpení katalánskej experimentálnej hudobníčky Mariny Herlop či klubovej noci ugandského kolektívu Nyege Nyege Night, kde vystúpila rapperka Aunty Rayzor či raperka a speváčka , prichádza do Tabačky aj COUCOU CHLOE a to 21. októbra 2023. (Prečítajte si náš rozhovor s COUCOU CHLOE z festivalu Pohoda 2018 na tomto odkaze.)

COUCOU CHLOE je francúzska speváčka a DJka žijúca v Londýne, vlastným menom Chloe Erika Jane Olivié. Chloe je jedným z najoriginálnejších mien ženského experimentálneho rapu aj vďaka kolektívu Nuxxe, ktorý spoluzaložila so Segom Bodegom a Shygirl. (Náš rozhovor so Shygirl si môžete prečítať na tomto odkaze.) Na svojom projekte FEVER DREAM, po ktorom je pomenované aj jej európske turné, uvoľňuje celé spektrum svojich emócií.

„Nesnažím sa vytvoriť niečo, čo by znelo „sviežo“ alebo „novo“, chcem aby ľudia viac počuli môj hlas, pretože mám pocit, že sú veci, ktoré chcem vyjadriť slovami jasnejšie, ako som to robila predtým. Práve teraz je to to, kam sa zvukovo dostávam,“ konštatuje COUCOU CHLOE.

 

Na turné ju doplní DJ a producent Housewife9, ktorý spolupracoval napríklad aj s českou hyperpopovou speváčkou Terrou na tracku Dizzy. Okrem toho jej show plnú temnej estetiky a rapu doplní hyperpopové duo Zaffer 9, ktoré kombinuje prvky witch house so žánrami ako je hyperpop, glitchcore či techno, čo vytvára bizarné stretnutie hravosti a temnosti. COUCOU CHLOE podporí aj slovenská DJka wyme – zakladateľka queer safe-space klubovej noci xeno- špecializujúca sa sa na miešanie hybridných a globálnych klubových zvukov inšpirovaných rovnako popom a experimentom a kĺzanie medzi moderným tranceom, gqom a sviežimi závanmi z Južnej Ameriky.

Lístky na koncert môžete zakúpiť tu. ⇜★  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *