Album, ktorý nesie názov Sugar & Sleaze, je debutovým štúdiovým projektom textárky a speváčky Terry a DJa/producenta Kewu. My si ho budeme môcť vypočuť už 1.6. 2023 a veľmi sa naň tešíme! Toto duo sa prvý krát stretlo vďaka ich bývalému labelu Addict Sound a odvtedy sú nerozlučnou hyperpopovou dvojicou.

Terra a Kewu by Natálie Kubenk (@natytheninja)

Terra momentálne sídli v Berlíne a študuje na prestížnom inštitúte Catalyst Arts and Technology. Už od svojho mediálneho debutu – víťazstva v súťaži Radio Wave Startér contest 2020 je významnou umelkyňou na domácej alternatívnej scéne. Jej hudba neunikla pozornosti médií ako Forbes či Full Moon magazine, ktorí ju nazvali „vychádzajúcou hviezdou hyperpopu“. Kewu je členom prvého CZ/SK ballroom house Kiki House of Velvet a taktiež jeden z najvyhľadávanejších domácich DJov, ktorý počas svojich 13 rokov vystupovania zdieľal pódium napríklad s Tommy Genesis, Conducta, Coucou Chloe, Jimmy Edgar a Teki Latex (prečítajte si náš rozhovor).

Terra a Kewu by Natálie Kubenk (@natytheninja)

Na albume dvojica pracovala posledné dva roky a je textovou a zvukovou zbierkou vecí, s ktorými sa počas tejto doby stretávali. Témy ako závislosť a spracovanie traumy zo sexuálneho násilia sú odhalené v piesňach „Fantasy“ a „Paralysis“. Potlačený hnev, sklamanie a nenávisť, ktorú Terra cíti k jej minulým priateľom či milencom, sú vyjadrené v trackoch ako Burn, Sleaze“ alebo v už vydanej skladbe „Dizzy“, na ktorej s dvojicou spolupracoval francúzsky DJ a producent Housewife 9.

AKTUALIZUJEME: Album je vonku na všetkých streamovacích platformách!

Produkčne bol Kewu inšpirovaný svojou hudobnou rôznorodosťou a rozhodol sa zmiešať prvky zo všetkých žánrov, ktorým sa venoval počas svojich 13 rokov DJ-skej kariéry. Vplyv raného PC music, jersey, trance, post-clubu a veci nazývanej „gay gabber“ (podľa Housewife 9) je nespochybniteľný.

 

Sugar & Sleaze je tiež plné kolaborácií, ako napríklad už spomínaný Housewife 9, český producent, rapper a DJ Bols/Slob a jedna polovica post-clubového československého dua Zaffer 9Niya9.

•••╚» ★  Album Sugar & Sleaze ➔ si môžete vypočuť na Spotify, Apple Music  ★ «╝•••

Text: Sasha

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *