S Dušanom Vančom, ktorý produkuje pod menom Foolk, sme spravili v júni rozsiahle interview (prvá časť o vstupe do sveta rádií, druhá o produkovaní a Foolk-ovi). V ňom sa nám na závere zdôveril, že s tvorením hudby si dáva pauzu a nevie kedy sa k nej vráti. Všetko, čo som vytvoril, žije svojím životom na streamingových službách, no nové skladby budú zrejme neplánovaným prekvapením. A keďže o prekvapení sa nemá dopredu hovoriť, nepoviem kedy, ako, kde a či vôbec,“ povedal nám v rozhovore.

Netrvalo to však dlho. V lete absolvoval Foolk menšiu sériu koncertov, hral napríklad aj na maďarskom Campus Fesztivál 2015. My sa opäť môžeme tešiť na jeho novú hudbu. Zajtra, 9.9., Foolkovi vyjde troj-pesničkové EP s názvom Automatic Hapiness. Vypočujte si zatiaľ zverejnenú skladbu “Glass Balerina” a prečítajte si náš krátky rozhovor.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/221462352″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

 

Ako dlho si pracoval na Automatic Hapiness? Zmenil sa tvoj kreatívny proces na tomto EP oproti tvojim predošlím projektom?

Tracky vznikli postupne – od leta. Zvuková úspornosť a lo-fi zvuk, takže aspoň myslím, že znejú trošku inak. Nikam sa neponáhľam, nehľadám za každú cenu najnovší zvukový trend.

Čo ťa najviac ovplyvnilo pri tvorení EP? Sú to nejakí konkretní interpreti?

Počúvam stále veľa novej hudby, je to inšpiratívne, ale nijako špeciálne sa ňou nenechám ovplyvňovať pri tvorbe.

Plánuješ poslať nejakú skladbu z EP znova do BBC? .)

Neviem, či sa tentokrát podaril rádiový hit 🙂

Pred pár dňami si cez Twitter uverejnil, že za tvoju skladbu „CMYK“, ktorá mala na Spotify cez 100,000 prehratí si dostal len cca 15$. Aké  platformy na zverejňovanie hudby považuješ za relevantné a ktoré naopak vôbec nie?

Ťažko povedať, či je streaming ideálna platforma na návrat investovanej energie do tvorby. Spotify, Deezer a pod. sú vlastne iba reklamou na hudbu. Fajn, ale potom choď na koncert svojho obľúbeného hudobníka a podpor ho.

Môžeme sa tešiť na tvoje koncerty, plánuješ niekde vystupovať?

Na jeseň sa už črtá zopár bookingov, zatiaľ Slovensko. Nechcem ale ešte predbiehať.

Foolk-a môžeš sledovať na jeho Facebooku, SoundCloude či Twitteri. Automatic Hapiness vychádza zajtra, 9.9. EP si môžete predobjednať aj na iTunes alebo Bandcampe.

Úvodná foto: Stanislava Karellova

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *