Pod hlavičkou projektu glitter.hit už v Česku vystúpili mená ako Dorian Electra, Yeule či Ascendant Vierge. Tento krát do Prahy privedú Hannah Diamond, členku labelu PC Music a umelkyňu formujúcu celý hyperpopový prúd. Koncert sa uskutoční 30.11.2023 v klube Fuchs2.

Hudobníčka z labelu PC Music ale aj fotografka, ktorá spoluvytvárala vizuálnu identitu súčasného hyperpopu. Hannah Diamond pretvorila komerčné obrazy v oslobodzujúce a identitu formujúci nástroj, ktorý slúži ako prostriedok sebavyjadrenia. Rovnako tak postupovala v hudobnej tvorbe – na albume Reflections z roku 2019 otvorene spievala o konci svojho dlhoročného vzťahu a osobnostnej premene, ktorá bola s rozpadom formatívneho puta spojená. Tohtoročná novinka Perfect Picture však predstavuje o niečo teplejšiu zvukovú paletu, kde sa syntetické vokály stretávajú so sladkými melódiami. Hannah Diamond si v nich hľadá cestu sama k sebe, nebojí sa ale ani pochybovať a ukázať svoje slabé stránky.

„To, čo bolo kedysi ako krištáľový plášť trúchlenia nad neistotami a rozpadnutými online vzťahmi, sa premenilo na sen o hviezdnych rokoch počiatku tisícročia, ktorý sa stal skutočnosťou v roku 2023,” hodnotí platňu server Pitchfork.

 

Ako zahraničný support vystúpi Lyzza narodená v Brazílií, ktorá pôsobí na experimentálnej klubovej scéne a jej avantgardnou hudobnou produkciou sa objavila aj na nahrávkach Sophie či Amnesia Scanner. Lyzza je DJ-ka, producentka, vokalistka a kurátorka s väzbami na ​Fade to Mind a ​Bala Club. Za domácu scénu vystúpi Toyota Vangelis, ktorý pri príležitosti pokrstí svoj nový vinyl kritikmi aj publikom oceneného albumu Výklopný světlomety, ktoré vyšlo pod labelom časopisu Full Moon.

⋅˚₊‧ ୨୧ ‧₊˚ ⋅ Príďte zažiť ružový zvuk hyperpopu už 30.11.2023 do klubu Fuchs2. Lístky nájdete na tomto odkaze. ⋅˚₊‧ ୨୧ ‧₊˚ ⋅

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *