Veľmi radi vám prinášame ďalší rozhovor, z našej (ne)pravidelnej dlhodobej série rozhovorov, kde predstavujeme mladých súčasných vizuálnych umelcov z celého sveta. Či je to ženská fotografia v podaní Marie Tomanovej, kontroverzná súčasná maľba Martina Lukáča, geometrické a zábavné ilustrácie Amrity Marino či grafický dizajn Petra Dlhopolčeka, nebránime sa žiadnym formám vizuálneho umenia ani geografickým obmedzeniam. Dole v článku nájdete aj špeciálny hudobný mix od Amber pre Swine Daily.

Amber Vittoria je mladá sľubná ilustrátorka, ktorá momentálne žije v New York City a pracuje ako umelecká riaditeľka VaynerMedia, pričom už spolupracovala tiež s firmami Victoria’s Secret, Interscope Records, Adidas a Sony Music Entertainment. Jej práce sa objavili v médiách ako Art Director’s Club, Revolt TV, Complex Magazine a The Source. 

amberatelier

Amber v ateliéri

Vittoria nás na prvý pohľad očarila svojimi žiarivými ilustráciami s humorným podtónom. Ako prvé sme si všimli na Instagrame jej kresby atlantského rapera Rome Fortunea a producenta Richie Soufa (ktorý spolupracoval napríklad s iLoveMakonnenom či Madeintyom). Jej práce okamžite upútajú svojou ľahkosťou; autorka úsporným použitím čiar a farieb trefne a s humorom opisuje dané situácie. Veľkým zdrojom jej tvorby je súčasná kultúra, ktorú Vittoria považuje za vtipnú, ale aj inšpirujúcu. Prečítajte si náš emailový rozhovor, kde autorka hovorí o svojom ideálnom pracovnom prostredí, vplyve hip-hopu a hudby vôbec na svoje diela, či o skúsenosti z práce pre Victoria’s Secret.

01-stop-googling-lets-talk

Stop googling, let’s talk

Odkiaľ pochádzaš a ako si sa dostala na svoju súčasnú pozíciu umeleckej riaditeľky vo VaynerMedia?

Narodila som sa a vyrástla som v malom meste hodinu a pol na sever od New York City; je to krásne, tiché, inšpiratívne miesto. Pokiaľ ide o to, ako som sa dostala do VaynerMedia, odporučila ma pred dvoma rokmi jedna z mojich najbližších priateliek a bývalá kolegyňa na Boston University, Jessica Friedowitz.

Si umelkyňa, ktorá si rada uťahuje zo súčasného životného štýlu. Ako vidíš mladú generáciu v New Yorku? Inšpiruje ťa?

Moja práca je komentár k súčasnej kultúre, ktorú považujem za nielen humornú, ale aj inšpiratívnu; na tom, ako sme sa ako ľudia vyvinuli, je niečo krásne. Mladý New York je inteligentný, odvážny a ľahko preniká za hranice tradície.

Môžeš nám povedať, na čom práve pracuješ?

V poslednej dobe robím na nejakých ilustráciách pre aplikácie, odevné spoločnosti a hudobníkov.

03-Are-Entrepreneurs-Born-or-Made

Are Entrepreneurs Born or Made?

Pracovala si aj ako webdizajnérka pre Victoria’s Secret. Je práca pre väčšiu značku náročná, alebo si si to užívala? Bola to pre teba dobrá skúsenosť?

Práca webdizajnérky pre Victoria’s Secret bola neuveriteľná skúsenosť; naučiť sa nuansy práce pre väčšiu značku bolo pre môj ďalší vývoj v oblasti dizajnu neoceniteľné.

Aký je tvoj ideálny pracovný priestor? Počúvaš pri práci hudbu? Máš nejakých obľúbených hudobníkov, rapperov, producentov?

Ak sa to dá, rada svoj pracovný priestor obmieňam; niekedy je kľúčom počúvať hudbu doma v byte, inokedy zasa sedieť v kaviarni a pozorovať druhých. S výberom hudby je to podobné – záleží to od projektu, na ktorom pracujem. Umelec, na ktorého sa vždy môžem v tomto smere spoľahnúť, je ale Thomas Newman; je to neuveriteľný skladateľ, ktorý svojimi notami rozpráva naozaj živé príbehy.

giphy

Čo pre teba znamená New York? Jeho obyvateľov kreslíš a maľuješ dosť často. Môžeš sa s nami podeliť o pocity, ktoré v tebe vzbudzuje New York všeobecne?

Väčšinu života som strávila v štáte New York; je prevažne tichý, plný stromov, fariem a kľukatých ciest. Čo sa týka New York City, je ako symfónia – každý nástroj má svoju rolu a je v nepretržitej plynulej interakcii s ostatnými nástrojmi okolo.

Kreslíš portréty hudobníkov; nedávno si nakreslila rappera Rome Fortunea a producenta Richie Soufa. Ako si sa s nimi zoznámila a čo ťa doviedlo k tomu, aby si ich nakreslila?

S Rome a Richiem (s Richiem teda cez Facetime, haha) som sa zoznámila neuveriteľne šťastnou náhodou; spriatelila som sa najprv totiž s ich manažérom (ktorý je rovnako úžasný človek). Moja práca čerpá z emócií iných ľudí a možnosť interakcie ju posilňuje.

04-portrait-of-rome-fortune

Rome Fortune

02-portrait-of-yg

YG

Tvoje odevné vzory sú naozaj zábavné, plné skrytých odkazov na hip-hopovú kultúru. Je pre teba hip-hop všeobecne veľkou inšpiráciou?

Stručne povedané, je. Hudba ma inšpiruje vo všeobecnosti, ale čo sa týka žánrov rapu a hip-hopu, priťahujú ma príbehy, ktoré rozprávajú nielen umelci, ale aj fanúšikovia. Je to fascinujúci dialóg.

Kto je tvoj obľúbený súčasný ilustrátor alebo výtvarník? Sleduješ súčasný vývoj rôznych štýlov a trendov v umení prostredníctvom časopisov alebo blogov?

James Victore je neskutočný dizajnér, umelec, speaker a zdroj inšpirácie – a v tých prívlastkoch by som mohla pokračovať. Čo sa týka vznikajúcich trendov/štýlov, snažím sa sledovať aktuálne dianie prostredníctvom priateľov, kolegov a rodiny; to, ako trendy interpretujú oni je omnoho zaujímavejšie.

screen-shot-2016-01-21-at-10-58-07-pm

Odd rings. Handcrafted, rose-gold & black wire “odd” rings – for days when you “can’t even.” Featured on Truelane. Sold on Etsy.

Potted

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/254405780″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

Otázky: Verana Dobal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *