Ako píšu organizátori „svitavský hudební festival současnosti, který každým rokem láká více a více “přespolních” návštěvníků,“ sa tento rok uskutoční už 24. a 25. júna. Rosnička je zaujímavým podujatím aj pre svoje unikátne okolie rybníku vo Svitavách, mestečku na západnej Morave. Festival sa po dvoch rokoch pandémie vracia do pôvodného júnového termínu.

Dramaturgicky festival ponúkne pestrú zmes 30 umelcov najmä na škále klubovej a tanečnej elektroniky. Predovšetkým ide o producentov a DJ-ov techna, house music či electra a organizátori začali postupne jemne line-up obohacovať aj o novšie hybridnejšie klubové formy. Tanečnú elektroniku doplní aj rap a živé kapely.

Největším písmem je na plakátu legendární tuzemské rapové duo Hugo Toxxx a James Cole pod značkou Supercrooo, polsko-německý techno projekt Morskie Oko, jehož členy jsou Olivia, Chino a Steffen Bennemann a belgicko-italští Front de Cadeaux, kteří i přes to, že hrají techno, horko-těžko překročí hranici 100bpm.

Medzi tipy Swine Daily rozhodne patrí argentínsky experimentálny producent, DJ a umelec Bungalovv z koletívu Trrueno (prečítajte si viac v našom článku). Ten vystúpi na Rosničke s unikátnym spoločným live setom s Oliverom Torrom.

Dále u zpěvačky Dani Cosmic z Belgie, techno producenta Unda z Barcelony, u Rakušanů Austrian Apparel nebo polské djky Young Majli. Ze Slovenska dorazí Isama Zing, SJ Yellow a techno punkoví Berlin Manson. Z lokální scény do Svitav dorazí například Ethno Service (článok), již zmíněný Oliver Torr, popová zpěvačka Aiko, pražský boyband Dukla, šéf rapového Ty Nikdy labelu Idea a mnoho dalších.

Kompletný program je dostupný na webe Rosničky. Festival môžete sledovať aj na Facebooku a Instagrame 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *